PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy. Policja zatrzymała podejrzanego o ostrzelanie trolejbusu

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 10:09
Tychy. Policja zatrzymała podejrzanego o ostrzelanie trolejbusu
W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli broń, z której najprawdopodobniej strzelał do pojazdu (fot. tychy.slaska.policja.gov.pl)

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który ostrzelał trolejbus w Tychach. 37-latek trafił już w ręce policji. W miejskim pojeździe wybił trzy szyby.
Do zdarzenia doszło we wtorek (6.02), w zajezdni tyskiego dworca. - Ze wstępnych informacji wynikało, że przed trolejbusem doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał wejść do środka pojazdu, z kolei drugi miał wyciągnąć przedmiot przypominający pistolet i strzelić w kierunku trolejbusu, w wyniku czego rozbiciu uległy trzy szyby - relacjonuje Barbara Kołodziejczyk z KMP w Tychach. 

Policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 37-latka z Tychów jego w mieszkaniu. W jego domu znaleźli broń pneumatyczną - pistolet wystrzeliwujący kulki, którego prawdopodobnie użył.

- Podejrzany może usłyszeć zarzut zniszczenia mienia. Oprócz tego policjanci sprawdzają, czy sprawca nie naraził innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Proszą o zgłaszanie się do tyskiej komendy świadków tego zdarzenia - dodała rzeczniczka.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.