PARTNER PORTALU
  • BGK

WADA zdecydowała. Katowice gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej

  • JS    18 maja 2017 - 20:00
WADA zdecydowała. Katowice gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej
Podczas posiedzenia Zarządu w Montrealu minister Bańka został również formalnie powołany na członka Komitetu Wykonawczego tej organizacji. (fot. Facebook)

W 2019 roku w Katowicach odbędzie się Światowy Kongres Antydopingowy. Taką decyzję podjęła w czwartek (18 maja) Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).
– W 2019 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się światowym centrum antydopingu. To niezwykle prestiżowe wydarzenie dla Polski, miasta Katowice i całego środowiska sportowego oraz kolejny ważny krok w walce o czysty sport! To właśnie w naszym kraju zapadną kluczowe decyzje wyznaczające globalny kierunek walki z dopingiem – powiedział minister Witold Bańka tuż po przyznaniu przez WADA Katowicom organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej.

Podczas posiedzenia Zarządu w Montrealu minister Bańka został również formalnie powołany na członka Komitetu Wykonawczego tej organizacji.

O tym, jak ważne to wydarzenie dla Polski i Katowic, Witold Bańka mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- To bardzo ważne wydarzenie, które odbywa się średnio raz na sześć lat – mówił. 

Czytaj też: Witold Bańka: Chcemy konferencji WADA w Katowicach

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.