PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mld zł na e-administrację

  • PAP    13 lutego 2013 - 16:43
10 mld zł na e-administrację

Na zwiększenie szybkości internetu, poszerzenie dostępu do sieci, usprawnienie e-usług w administracji i rozwój e-gospodarki będzie przeznaczonych 10 mld zł w ramach programu "Polska cyfrowa" - zapowiedział minister cyfryzacji Michał Boni.
Podczas 2. Kongresu Wolności w Internecie szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zapowiedział przedstawienie wkrótce szczegółów programu "Polska cyfrowa", który ma być realizowany w następnej perspektywie finansowej UE.

"Będziemy chcieli do 2020 r. zakończyć wielki proces umożliwiania dostępu do szybszego internetu, powyżej 30 mb/s, zapewnić otwartość rządu i e-administracji. Ważne też będzie budowanie kompetencji i rozwijanie e-gospodarki" - mówił Boni.

Czytaj też: Czeski model e-administracji wzorem dla Polski

Podczas kongresu zorganizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych i biznesu będą rozmawiać o możliwych zmianach w prawie unijnym i polskim, zwiększających swobodę i bezpieczeństwo użytkowników w internecie.

W rozmowach wezmą udział m.in. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski, wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj, wiceminister kultury Piotr Żuchowski, prezes Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska Włodzimierz Schmidt, prezes fundacji Panoptykon Katarzyna Szymielewicz, prezes Centrum Cyfrowego Alek Tarkowski i dyrektor działu prawnego Google Polska Agata Wacławik-Wejman.

1. Kongres Wolności w Internecie odbył się w marcu 2012 r. i był następstwem fali protestów przeciwko przystąpieniu Polski do międzynarodowego porozumienia ACTA. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiedziało wtedy przygotowanie Karty Praw Podstawowych i Wolności w Internecie.

Czytaj też: ACTA to była szkoła internetowego prawa

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • eh, 2013-02-13 17:32:36

    Przez 5 lat miało być kilka tysięcy kilometrów przewodów światłowodowych, położyli... 60km.. śmiechu warte te ich obietnice.