PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln na komputery

  • KB    26 maja 2010 - 14:42

Dzięki unijnym pieniądzom Zielona Góra wesprze zaplecze komputerowe szkół i podaruje sprzęt komputerowy najuboższym.
W Zielonej Górze odbyło się spotkanie w sprawie pozyskanych środków finansowych na zakup komputerów przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, podczas którego przedstawiono korzyści płynące z nowego projektu unijnego miasta. 
 
- Teraz placówki oświatowe będą mogły korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie informatyki. Dostaliśmy ze środków unijnych 10 milionów złotych do rozdysponowania - powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.
 
Projekt "Komputery dla szkół i rodzin ubogich" ma na celu sfinansowanie dostępu do Internetu szerokopasmowego osobom o niskich dochodach, zakup i serwisowanie urządzeń niezbędnych do jego odbioru, a także przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera i Internetu.
 
W ramach projektu wsparcie na terenie Zielonej Góry uzyska  31 jednostek organizacyjnych w tym: 12 pracowni komputerowych w szkołach podstawowych (156 komputerów), 7 pracowni komputerowych w gimnazjach (98 komputerów), 24 pracownie komputerowe w szkołach ponad gimnazjalnych (360 komputerów), 2 pracownie w domach pomocy społecznej (10 komputerów).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.