113 gmin zbliża się do świata

W woj. warmińsko-mazurskim rozpoczęto montowanie tzw. infokiosków, czyli punktów bezpłatnego dostępu do Internetu. Do października w wyznaczonych punktach darmową sieć zyskają mieszkańcy 113 gmin.
113 gmin zbliża się do świata

Do tego czasu zostanie zamontowanych w sumie 290 infokiosków. Staną one m.in. w domach kultury (np. w Nidzicy, Bartoszycach), w bibliotekach (w Braniewie, czy Giżycku), urzędach miast i starostwach (Mikołajki, Węgorzewo), na deptakach (np. w Giżycku), w olsztyneckim skansenie, a nawet szpitalu psychiatrycznym w Węgorzewie.

Samorząd województwa, który realizuje ten projekt szacuje, że dzięki niemu dostęp do Internetu zyska około 200 tys. osób, z czego większość to mieszkańcy terenów wiejskich.

W ramach projektu w miastach powiatowych powstaną 33 telecentra umożliwiające przeprowadzenie wideokonferencji.

Rozbudowa sieci bezpłatnych punktów dostępu do Internetu jest kluczowym projektem regionalnego programu operacyjnego. Pochłonie ona 19,28 mln zł, z czego blisko 16 mln zł to pieniądze unijne.

Na razie darmowe punkty dostępu do sieci działają w Olsztynie, m.in. na starówce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Ale ma być ich więcej, np. przy miejskim basenie, czy zamku, a także w hali Urania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE