PARTNER PORTALU
  • BGK

12,3 mln zł z UE na sieć teleinformatyczną

  • GK    5 lipca 2013 - 12:32
12,3 mln zł z UE na sieć teleinformatyczną

Urząd Warszawy podjął się rozbudowy i modernizacji infrastruktury teleinformatycznej umożliwiającej publiczny dostęp do internetu.
Z sieci korzystać będą nie tylko pracownicy instytucji, ale też, za pośrednictwem publicznych punktów dostępu do internetu, klienci urzędu, mieszkańcy i osoby przebywające w stolicy.

Inwestycja jest warta ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 12 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz zastępca prezydent Warszawy Michał Olszewski.

Głównym zadaniem projektu jest wsparcie rozwoju miasta poprzez modernizację i rozbudowę samorządowej sieci teleinformatycznej oraz wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu i wykorzystania internetu przez jego mieszkańców.

Tworzona sieć wspomagać będzie pracę urzędników w codziennej obsłudze mieszkańców Warszawy. Uruchomiona też zostanie usługa publicznego dostępu do internetu - punkty te łączyć będą się z siecią miejską drogą radiową w technologii Wi-Fi.

Projektem objęte są: Urząd m.st. Warszawy (7 lokalizacji) oraz 18 urzędów dzielnic - w sumie 25 lokalizacji. Podłączenie pozostałych instytucji i placówek planuje się w późniejszym terminie.

Przygotowana infrastruktura będzie więc skalowalna - możliwa jest rozbudowa sieci. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.