PARTNER PORTALU
  • BGK

15,4 mln na boiska i stację uzdatniania wody

  • PAP    10 sierpnia 2010 - 17:35

15,4 mln zł z UE trafi m.in. na renowację zabytkowego zajazdu w Miedznie, modernizację boisk sportowych w Gąbinie oraz budowę stacji uzdatniania wody w Starych Lipkach - poinformowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego.
Całkowita wartość inwestycji to ponad 19,5 mln zł.

Wicemarszałek Marcin Kierwiński i członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz beneficjenci podpisali w czwartek umowy na unijne dofinansowanie projektów.

Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej odbudowany zostanie XVIII-wieczny zajazd w Miedznie - jeden z niewielu zachowanych obiektów tego typu w Polsce, znajdujący się w rejestrze zabytków województwa mazowieckiego.

Wybudowane i zmodernizowane zostaną także kompleksy sportowe w Gąbinie oraz Radzanowie, powstanie sieć kanalizacyjna i stacja uzdatniania wody (SUW) w Starych Lipkach. Natomiast w gminie Gózd - w obiekcie, w którym znajduje się gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole - zmodernizowane zostaną: boisko, sala gimnastyczna, pracownia komputerowa oraz sale lekcyjne.

Kierwiński zaznaczył, że w lipcu w województwie mazowieckim podpisano 70 umów na łączną kwotę dofinansowania ponad 443 mln zł, a sierpień zapowiada się równie owocnie.

Dodał, że dotychczas, w ramach programów unijnych obejmujących lata 2007-2013 podpisano umowy warte w sumie ponad 3,7 mld zł, z tego wartość unijnego dofinansowania to ponad 2,3 mld zł. W sumie na inwestycje w ramach tych programów z Unii dostaniemy ponad 7 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.