PARTNER PORTALU
  • BGK

2 tysiące komputerów dla niepełnosprawnych

  • PAP    3 września 2012 - 20:05
2 tysiące komputerów dla niepełnosprawnych

Od poniedziałku niepełnosprawni warszawiacy mogą ubiegać się o otrzymanie laptopa do nauki korzystania z internetu i nowoczesnych technologii w ramach programu przygotowanego przez stołeczny ratusz. Na niepełnosprawnych czeka 2 tys. komputerów.
Nabór do programu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Warszawie", dofinansowanego przez UE, potrwa do końca października.

2 tys. laptopów będzie przygotowanych do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas kursów stacjonarnych uczestnicy projektu będą uczyć się korzystać z otrzymanego sprzętu i poznają podstawowe zasady poruszania się w sieci. Moduł e-learningowy z kolei nastawiony będzie na umiejętności niezbędne do wykorzystywania internetu w pracy i życiu codziennym; kursanci będą mogli nauczyć się, jak zdobywać informacje w sieci, tworzyć, wypełniać i przesyłać dokumenty oraz komunikować się z innymi na pośrednictwem internetu.

Dodatkowo powstanie też specjalny portal internetowy, na którym będą materiały, wskazówki oraz szkolenia e-learningowe. Łącznie na platformie dostępnych będzie kilkanaście modułów, nastawionych na rozwijanie umiejętności związanych z praktycznym korzystaniem z nowoczesnych technologii.

"Chcemy, by program ruszył pełną parą w lutym przyszłego roku" - powiedziała Monika Żukowska z wydziału prasowego ratusza.

Do projektu zgłaszać mogą się osoby niepełnosprawne powyżej 12. roku życia, mieszkające w Warszawie, zagrożone wykluczeniem cyfrowym, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności bądź o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Formularze zgłoszeniowe można pobierać i składać do 31 października(pon.-pt. w godz. 8-15.30) w stołecznym Biurze Polityki Społecznej (ul. Niecała 2, pokoje nr 22 i 24) lub w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych (ul. Andersa 5).

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są także na: www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl, www.scon.waw.pl, www.niepelnosprawni.pl oraz w urzędach dzielnic, w punktach informacyjnych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: (22) 4431450, 4431454, 4431467, 4431477, 4431482, 4431489 oraz adresem e-mail: pw@um.warszawa.pl.

Projekt o wartości 25,70 mln zł został dofinansowany ze środków UE w kwocie 21,8 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.