PARTNER PORTALU
  • BGK

20 mln dorosłych Polaków korzysta z internetu

  • PAP/JL    5 września 2016 - 07:16
20 mln dorosłych Polaków korzysta z internetu
Statystycznie Polak spędza w internecie sześć godzin dziennie. Fot. Pixabay.com

Statystycznie każdy spędza w sieci sześć godzin dziennie. 90 proc. korzysta z WiFi w domu.
Wśród użytkowników internetu wyłania się kilka grup. Analitycy McKinsey & Company wymieniają sześć najbardziej charakterystycznych: cyfrowi wszystkożercy, aspirujące entuzjastki, cyfrowy Kowalski, zamożny pragmatyk, e-minimalistki i staroświecki internauta – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Płeć poszczególnych grup jest odzwierciedleniem tego, czy mężczyźni, czy kobiety stanowią w niej większość.

Cyfrowi wszystkożercy – to niemal jedna czwarta wszystkich internautów. Są wykształceni, zamożni i to oni uczestniczą najaktywniej w e-rewolucji.

Aspirujące entuzjastki – to już co piąty internauta. Zazwyczaj jeszcze studiują lub rozpoczynają dopiero pracę. Choć mają mniej pieniędzy na technologiczne nowinki, to i tak udzielają się w sieci aktywnie, tworząc np. blogi.

Cyfrowy Kowalski, czyli kolejna jedna piąta internetowej populacji sieć traktuje bardzo praktycznie. Korzysta przede wszystkim z mediów społecznościowych lub przegląda strony w poszukiwaniu konkretnych informacji.

Zamożny pragmatyk – określenie to dotyczy 13 proc. cyfrowej populacji. Jest najlepiej wykształcony i ma niezłą sytuację finansową. Internet także traktuje jako źródło informacji.

E-minimalistki – reprezentują 14 proc. cyfrowej Polski. To grupa młoda, o niewielkich dochodach, mniej chętna internetowi, najrzadziej korzysta z bankowości elektronicznej czy e-zakupów.

Staroświecki internauta – określenie dotyczy jednej dziesiątej cyfrowej populacji. To najstarsi Polacy, którzy powoli decydują się włączyć do gospodarki cyfrowej, ale wciąż podchodzą do technologii nieufnie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.