PARTNER PORTALU
  • BGK

22 mln Polaków korzysta z internetu

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    17 grudnia 2012 - 07:08
22 mln Polaków korzysta z internetu

22 mln z nas korzysta z internetu, 7 na 10 robi to prawie codziennie. Są i tacy, którzy siedzą w sieci na okrągło.
Reszta to użytkownicy okolicznościowi - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Obraz polskich internautów AD 2012 w porównaniu z tym sprzed roku nie przynosi ogromnego skoku w liczbie użytkowników, za to pokazuje, jak bardzo zmieniły się zwyczaje samych internautów.

Czytaj też: Regionalne podziały społeczeństwa informacyjnego

W ciągu roku przybyło zaledwie milion internautów i dziś z sieci korzysta w sumie 22 miliony Polaków. Wciąż jednak wolimy polskie serwisy, gonimy Europę pod względem popularności internetu mobilnego i jesteśmy w czołówce najczęściej korzystających z e-handlu.

„Widoczny jest wyraźny podział na użytkowników, którzy w sieci spędzają bardzo dużo czasu, internet towarzyszy im bez przerwy. I na randomów, którzy traktują go bardzo instrumentalnie - tylko i wyłącznie do pomocy przy pracy i czasem do rozrywki" - mówi Andrzej Garapich, prezes spółki Polskie Badania Internetu.

„Z drugiej strony są użytkownicy, którzy wciąż korzystają z internetu bardzo sporadycznie. Ale co ważne, ten podział już nie przebiega na liniach: starsi-młodsi, duże miasta-wieś. Jedynie kryterium dochodowe ma jeszcze wpływ na tę częstotliwość" - tłumaczy Garapich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.