PARTNER PORTALU
  • BGK

3000 łączy i komputerów dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego

  • AT    30 sierpnia 2013 - 12:06
3000 łączy i komputerów dla  mieszkańców kujawsko-pomorskiego

Ruszyła druga edycja programu pomocowego samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki któremu komputery i bezpłatne łącza internetowe trafiają do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regionie. Wnioski można składać do końca września w miejskich, gminnych i miejsko-gminnych ośrodkach pomocy społecznej.
- To kontynuacja naszych działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych, jakie daje sieć, trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie. Tym programem de facto wyręczamy gminy w ich statutowych obowiązkach. Zdecydowaliśmy się na to, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: Internet dla najbiedniejszych w kujawsko-pomorskim

Tym razem wsparcie trafi 3 tysięcy gospodarstw domowych. Wsparcie kierujemy tam, gdzie jest oni najbardziej potrzebne. Chcemy z nim trafić przede wszystkim do uczniów pobierających stypendia socjalne i osób niepełnosprawnych, dla których komputer z internetem jest oknem na świat.
 
Wnioski można składać w miejskich, gminnych i miejsko-gminnych ośrodkach pomocy społecznej, właściwych dla miejsca zamieszkania potencjalnych beneficjentów, w całym województwie. Szczegóły, dane kontaktowe do uzyskania informacji i druki do pobrania tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.