32 mln zł na projekty informatyczne

Umowę w sprawie zakupu komputerów dla urzędów, wdrożenia systemów informatycznych umożliwiających przesył dokumentów drogą elektroniczną oraz opracowania map przestrzennych z danymi dotyczącymi woj. świętokrzyskiego podpisano w środę w Kielcach.
32 mln zł na projekty informatyczne

Dzięki pierwszemu projektowi do urzędów trafi 1100 komputerów, 160 serwerów oraz innych urządzeń. Stworzona zostanie bezpieczna platforma teleinformatyczna, dzięki której możliwe będzie przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną, a nie jak dotychczas papierową.

Korzystać z tego rozwiązania będą niemal wszystkie samorządy każdego szczebla w regionie świętokrzyskim, czyli 93 gminy oraz 13 powiatów.

„Region świętokrzyski po wdrożeniu projektu wejdzie do ekstraklasy, jeśli chodzi o jakość pracy. administracji" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Zdaniem wójta gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego na realizacji tego projektu skorzysta nie tylko urząd, ale i obywatel, który będzie miał łatwiejszy dostęp do informacji publicznej przez internet.

Jak dodał wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz, dzięki realizacji projektu petent będzie otrzymywał decyzje szybciej niż dotychczas, a co za tym idzie mniej czasu będzie poświęcał na odwiedzanie urzędów.

Drugi z projektów zakłada utworzenie map z danymi przestrzennymi gmin i powiatów województwa świętokrzyskiego. Znajdą się tam informacje dotyczące m.in. terenów inwestycyjnych na danym terenie, bazy turystycznej, tras i przystanków komunikacji publicznej czy lokalizacji różnych organizacji i instytucji.

Zdaniem członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, jeżeli dzisiaj chcemy sprawnie funkcjonować to musimy mieć łatwy dostęp do wszystkich informacji i zasobów. System informacji przestrzennej takie możliwości stwarza każdemu samorządowi.

Oba projekty, które mają być wykonane do końca 2014 roku, dofinansowane będą w 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE