PARTNER PORTALU
  • BGK

500 nowych dowodów osobistych zostało przekazanych do urzędów w całej Polsce

  • AT    6 marca 2015 - 11:17
500 nowych dowodów osobistych zostało przekazanych do urzędów w całej Polsce
CPD jest w stanie wyprodukować dziennie ok. 18 tys. dowodów osobistych. (fot. msw.gov.pl)

Pięćset nowych dowód osobistych zostało dzisiaj przekazanych do urzędów w całej Polsce. W najbliższych dniach dokumenty trafią do osób, które złożyły wnioski o nowy dokument po 1 marca.
Właścicielką pierwszego nowego dowodu osobistego jest kobieta z województwa mazowieckiego.

Centrum Personalizacji Dokumentów MSW (CPD), które personalizuje m.in. dowody osobiste, wyprodukowało i przekazało do gmin pierwszych pięćset nowych dowodów osobistych. Dokumenty trafią osób z całej Polski - najwięcej do mieszkańców województwa mazowieckiego.

CPD jest w stanie wyprodukować dziennie ok. 18 tys. dowodów osobistych. Dzięki temu osoby wnioskujące o wydanie dowodu mogą otrzymać swoje dokumenty w czasie znacznie krótszym niż ustawowy (30-dniowy termin).

W drugiej połowie 2015 roku planowane jest także otwarcie nowej siedziby CPD oraz zwiększenie wydajności produkcji dowodów osobistych. Dzięki temu możliwa będzie produkcja nawet do 20 tys. dokumentów tożsamości dziennie.

Od 1 marca obowiązuje nowy wzór dowodu osobistegoZ dokumentów zniknął adres zameldowania. Dzięki temu, przy każdej zmianie meldunku nie trzeba będzie wymieniać dowodu. Nie ma już także informacji o kolorze oczu i wzroście ani skanu podpisu posiadacza. Zrezygnowano z wszelkich danych, które nie są niezbędne albo polegają na subiektywnej ocenie obywatela lub urzędnika. Nowy dowód osobisty jest także tańszy w produkcji, dzięki temu skarb państwa oszczędzi ok. 12 mln zł w skali kilku lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.