PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus: Nie stój w urzędzie, wniosek złóż on-line

  • PAP    3 sierpnia 2017 - 16:30
500 plus: Nie stój w urzędzie, wniosek złóż on-line
Wypełnienie wniosku na stronie obywatel.gov.pl jest naprawdę proste - zapewnia MC (fot.pixabay)

W tramwaju, autobusie czy siedząc w domu - Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do składania wniosków o przyznanie "500 plus" online. Resort rodziny poinformował, że w ten sposób złożono już ponad 100 tys. wniosków.
Od 1 sierpnia można składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres zasiłkowy. Wniosek o można złożyć bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub on-line: za pomocą portalu informacyjno-usługowego MRPiPS Emp@tia, bankowości elektronicznej, profilu zaufanego oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Ministerstwo cyfryzacji zachęca do skorzystania m.in. ze strony internetowej https://obywatel.gov.pl.

"W kilku krokach umożliwia złożenie wniosku o świadczenie 500 plus. Wypełnienie wniosku na obywatelu jest naprawdę proste. Wystarczy wejść na stronę, na samej górze, jest baner dotyczący wniosku o wypłatę 500 plus. Po kliknięciu w niego przekierowani jesteśmy w miejsce, gdzie odpowiada się na kilka pytań, dzięki którym sprawdza się, czy świadczenie nam się należy" - wyjaśniał rzecznik MC Karol Manys.

Korzystając ze strony obywatel.gov.pl należy odpowiedzieć m.in. na pytania: czy masz polskie obywatelstwo, czy mieszkasz z rodziną w Polsce, czy masz dzieci, które mają mniej niż 18 lat, czy w twojej rodzinie jest dziecko, które ma orzeczoną niepełnosprawność?

"Namawiamy wszystkich do korzystania z elektronicznego kanału, bo on jest prosty. Umożliwia złożenia wniosku bez konieczności dostosowywania się do godzin pracy urzędu. Siadamy w dowolnym momencie w domu i wypełniamy ten wniosek" - mówił rzecznik. Zwrócił uwagę, że wniosek można wypełnić także przy użyciu telefonu komórkowego. Zaznaczył jednak, że do jego złożenia wymagane jest posiadanie profilu zaufanego.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.