PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus: Streżyńska zapowiada cztery kanały składania wniosków

  • GP/Newseria.pl    31 lipca 2017 - 09:45
500 plus: Streżyńska zapowiada cztery kanały składania wniosków
Minister przekonuje, że wdrażanie cyfryzacji jest dużym wysiłkiem i pracą wkładaną przez jej podwładnych. (fot.:Ministerstwo Cyfryzacji/twitter.com)

Od wtorku (1 sierpnia) będzie można składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ poprzez stronę obywatel.gov.pl. Elektroniczny wniosek ułatwi i przyspieszy realizację, aby go wypełnić wystarczy dostęp do internetu i aktywny profil zaufany. Część danych z rejestru PESEL i ePUAP zostanie wypełniona w systemie automatycznie.
Od sierpnia ruszy składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus, nie tylko dla tych rodzin, które chcą dołączyć do programu, lecz także dla tych, które wciąż będą korzystać z takiej formy wsparcia. Wnioski o świadczenie można składać osobiście lub skorzystać z dostępnych kanałów elektronicznych. Nowością, która ma wejść w życie 1 sierpnia, będzie elektroniczny wniosek o świadczenie dostępny na portalu obywatel.gov.pl.

- Chcemy projektować usługi online w taki sposób, aby zapewniać obywatelom jak największe korzyści z ich wykorzystania. W przypadku wniosku 500 plus będzie można skorzystać z niego elektronicznie w czterech kanałach. Przede wszystkim na naszym portalu obywatel.gov.pl, ale również w portalu Emp@tia, w portalu PUE-ZUS, a także za pośrednictwem bankowości elektronicznej – podkreśla Tomasz Napiórkowski, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Usług Cyfrowych i Otwartości Danych w Ministerstwie Cyfryzacji.

Jak podkreśla minister cyfryzacji, prace nad e-wnioskiem trwały rekordowo krótko, zaledwie dwa tygodnie.  

- Nie była to praca standardowa, ale okupiona dużym wysiłkiem mojego zespołu. Wniosek przyzwyczaja nas do zupełnie nowej postaci: bardzo sprawne szybkie klikanie, bardzo uproszczona formuła, nowoczesny produkt wizardowy, do jakiego przyzwyczailiśmy się w urządzeniach mobilnych, przy tym też świetna współpraca z Ministerstwem Rodziny, które szybko potwierdziło nam jego postać i zgodność z obowiązującymi regulacjami - przekonuje Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Więcej o nowych rozliczeniach w 500 plus przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.