PARTNER PORTALU
  • BGK

Akty prawne tylko w internecie

  • GK    25 listopada 2011 - 13:10
Akty prawne tylko w internecie

Zakończono etap budowy i rozpoczęto wdrożenie produkcyjne systemu informatycznego, poprzez który, od 1 stycznia 2012 r. Rządowe Centrum Legislacji będzie publikować akty prawne w internecie.
Na zlecenie Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, system wykonała Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Czytaj też: Dzienniki urzędowe w sieci dzięki ePUAP

Wraz z rozpoczęciem nowego roku znikną papierowe wersje Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. Zastąpi je wdrażany obecnie, nowy system informatyczny, który będzie podstawą do tworzenia elektronicznej bazy polskich aktów prawnych.

System będzie udostępniać bazę wszystkim zainteresowanym nieodpłatnie. W systemie będą gromadzone nie tylko powstające akty prawne, ale także przeniesione zostaną do niego rozporządzenia i ustawy z obecnie działającego systemu.

Nowy system powstał w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Rządowym Centrum Legislacji (RCL) a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Zbudowany został w ramach projektu ePUAP2.

Podstawą udostępnienia dzienników w sieci internet jest Ustawa z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych oraz niektórych innych ustaw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.