PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Halicki zachwala RSO i ePUAP2

  • AW    29 czerwca 2015 - 17:01
Andrzej Halicki zachwala RSO i ePUAP2

Minister A. Halicki na Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego (fot.mac.gov.pl)

Szef MAC zachęcał w Goczałkowicach samorządowców do korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) i zapowiedział uruchomienie platformy ePUAP2.
„To bardzo pożyteczne narzędzie” – mówił o RSO szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki, który wziął udział w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Goczałkowicach-Zdroju.

Szef MAC przypomniał, że system jest stale rozwijany i od 1 lipca ostrzeżenia RSO obywatele będą otrzymywać również poprzez sms.

- Zdarzenia tragiczne mają najczęściej charakter lokalny, dlatego tak ważne jest, by samorządy upowszechniały to rozwiązanie – powiedział minister Halicki. Stwierdził również, że aplikacja mobilna RSO zawiera poradniki, które pokazują jak zachować się w trudnych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia i życia sytuacjach.

Minister Halicki poinformował także, że w tym tygodniu zostanie uruchomiona platforma ePUAP2.

- Będzie ona wydajna, przyjazna i oszczędna. Jesteśmy po dużej ilości testów – powiedział minister Halicki. Nowe usługi będą systematycznie dodawane na platformę, docelowo może być ich kilkaset – dodał.

W trakcie Konwentu rozmawiano także na temat programów prozdrowotnych oraz możliwości i kryteriów pozyskiwania środków przez powiaty na ich realizację. Poruszono kwestię zadań zleconych dla samorządów. Minister Halicki powiedział, że ta sprawa będzie tematem dyskusji podczas Konwentu Wojewodów, który odbędzie się 9 lipca w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.