PARTNER PORTALU
  • BGK

Antyżydowskie napisy na cmentarzu żydowskim w Sopocie

  • pap/wnp.pl    2 listopada 2009 - 06:40

Na cmentarzu żydowskim w Sopocie pojawiły się antyżydowskiego napisy wykonane sprejem. Odkryto je w niedzielę; na zlecenie samorządu zostały zamalowane
Rzecznik prasowy sopockiego magistratu Magdalena Jachim powiedziała w niedzielę PAP, że o akcie wandalizmu poinformowali samorząd dziennikarze. "Natychmiast powiadomiliśmy straż miejską, a gdy ta potwierdziła zdewastowanie cmentarza, wysłaliśmy pracowników jednego z zakładów komunalnych, aby zamalowali napisy" - powiedziała Jachim.

Rzecznik dodała, że napisy - znajdujące się głównie na murze otaczającym niewielką nekropolię - wykonano najprawdopodobniej już jakiś czas temu. "Zdaniem pracowników, którzy je zamalowywali, nie wyglądały na świeże" - powiedziała.

Jachim poinformowała też, że w najbliższym czasie władze miasta przedyskutują sprawę dozoru nad cmentarzem z przedstawicielami środowisk żydowskich w Trójmieście.

Komendant sopockiej straży miejskiej Mirosław Mudlaff powiedział wieczorem PAP, że w poniedziałek zostanie podjęta decyzja co do ewentualnych dalszych kroków w tej sprawie, być może o powiadomieniu o incydencie policji. "Najpierw przeanalizujemy treść napisów oraz spróbujemy określić wysokość strat" - zaznaczył komendant.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.