PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel o korzystanie z platformy ePUAP

  • GK    23 czerwca 2013 - 10:05
Apel o korzystanie z platformy ePUAP

Pomimo obowiązku rejestracji podmiotów leczniczych wyłącznie drogą elektroniczną, do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wciąż wpływają dokumenty papierowe.
Centrum Projektów Informatycznych podkreśla, że rodzi to nieuzasadnione koszty i wymusza dodatkową pracę.

- Przyłączamy się do apelu CSIOZ przypominając, że rejestracji można dokonać korzystając z bezpłatnego, powszechnie dostępnego profilu zaufanego, który umożliwia wnoszenie pism do urzędów drogą elektroniczną ze skutkiem prawnym równoważnym ich osobistemu wniesieniu i własnoręcznemu podpisaniu - czytamy w oświadczeniu Centrum Projektów Informatycznych.

Zgodnie z nowymi przepisami, jedyną obowiązującą drogą rejestracji podmiotów leczniczych jest elektroniczna, np. z wykorzystaniem bezpłatnego profilu zaufanego.

Jak się okazuje, nie wszyscy o tym pamiętają, wciąż wysyłając dokumentację w wersji papierowej.

Dlatego Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia apeluje o rezygnację z tradycyjnej, nieekonomicznej i czasochłonnej drogi papierowej i korzystanie z elektronicznych form komunikacji - systemu ePUAP i profilu zaufanego.

Bezpłatny, powszechnie dostępny profil zaufany umożliwia wnoszenie pism do urzędów drogą elektroniczną ze skutkiem prawnym równoważnym ich osobistemu wniesieniu i własnoręcznemu podpisaniu.

- W tym kontekście ponoszenie przez podmioty publiczne kosztów wytworzenia i wysyłki dokumentów papierowych, a w konsekwencji ich skanowanie przez adresata w celu wprowadzenia do elektronicznego systemu zarządzania dokumentami jest całkowicie ekonomicznie, funkcjonalnie i racjonalnie nieuzasadnione, jest marnowaniem środków publicznych i niegospodarnością - argumentuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Centrum usilnie prosi o przesyłanie dokumentów adresowanych do CSIOZ za pośrednictwem ePUAP - szczególnie tych dokumentów, dla których wymagane jest uzyskanie przez nadawcę Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia.

Centrum apeluje o przesyłanie oryginalnych, naturalnych dokumentów elektronicznych, a nie ich znacznie mniej czytelnych odwzorowań papierowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.