Aplikacja wysyła oferty z PUP na smartfony

Dwie opolskie firmy stworzyły aplikację na smartfony, która na bieżąco ma wysyłać bezrobotnym i poszukującym pracy interesujące ich oferty, dostępne w Powiatowych Urzędach Pracy w całym kraju.
Aplikacja wysyła oferty z PUP na smartfony

Narzędzie jest proste w obsłudze - po ściągnięciu aplikacji PUP24 na smartfona lub tablet z jednego z dwóch internetowych sklepów - Google Play lub App Store - osoba poszukująca pracy ustala własne kryteria wyszukiwania ofert, określając w nich np. oczekiwaną przez siebie wysokość minimalnego wynagrodzenia, branżę lub kilka branż, zawód, odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania czy preferowaną formę zatrudnienia. Aplikacja będzie przesyłać powiadomienie zgodnie z tymi kryteriami.

"Dzięki temu do konkretnego bezrobotnego lub poszukującej innej pracy osoby zatrudnionej będą trafiać tylko faktycznie interesujące ją oferty. Użytkownik aplikacji nie będzie musiał przedzierać się przez wiele innych ofert, dostępnych np. na stronach internetowych urzędów pracy" - wyjaśnił pomysłodawca aplikacji Ryszard Pierzchała.

Pilotażowo aplikacja będzie testowana m.in. w Krapkowicach na Opolszczyźnie i w Słubicach w Lubuskiem.

Zastępca dyrektora słubickiego PUP Robert Martyn ocenił , że każde narzędzie redystrybucji ofert pracy, które mogą wykorzystać urzędy pracy, jest cenne. "Zawsze podejmowaliśmy kroki, by korzystać z jak najszerszego zakresu kanałów dotarcia do osób bezrobotnych" - zaznaczył.

Martyn dodał, że słubicki urząd pracy ma już np. system powiadamiania SMS o ofertach pracy - jeżeli bezrobotny sobie tego życzy. Mimo to chce również bezpłatnie przetestować wymyśloną w Opolu aplikację. "Chcemy zobaczyć, czy to się sprawdzi (...). Telefon komórkowy jest dziś dość powszechnym urządzeniem. Aplikacja może być dla nas dodatkowym ułatwieniem i szansą, by osoby bezrobotne szybciej dowiedziały się o wachlarzu ofert pracy, jakimi dysponujemy" - powiedział wicedyrektor.

Wśród testujących jest też urząd pracy w Krapkowicach (Opolskie). Jego dyrektor Danuta Wieszala oceniła, że w jej opinii aplikacja jest narzędziem, za pomocą którego PUP będzie mógł aktywnie i szybko docierać do bezrobotnych z konkretnymi ofertami pracy, które ich interesują.

Aplikację PUP24 stworzyły dwie opolskie firmy: Loyal Solutions oraz Netkoncept.com. Zdaniem jej pomysłodawców ma to być narzędzie, które mogą wykorzystać pośredniaki, by szybciej docierać z konkretnymi ofertami pracy do osób bezrobotnych. Jednym z jego atutów ma być tempo dostarczania oferty zatrudnienia - oferty wprowadzane przez PUP na stronę internetową urzędu będą automatycznie pobierane i niemal natychmiast rozsyłane do zainteresowanych, a także na bieżąco aktualizowane.

"Żeby znaleźć najświeższe oferty na stronie mobilnej urzędów pracy bezrobotny musi na nią za każdym razem wchodzić. PUP24 rozsyła je do niego" - wskazał Pierzchała. Przesłana przez aplikację informacja będzie zawierać szczegółową ofertę i dane potencjalnego pracodawcy. Dzięki opcji "zadzwoń" chwilę po otrzymaniu oferty bezrobotny może przez aplikację zatelefonować do urzędu pracy lub bezpośrednio do firmy szukającej pracowników.

Zdaniem Pierzchały dla osoby bezrobotnej ważna jest wiarygodność ofert trafiających do niej przez PUP24. "Stron z pracą w internecie, także takich które mają podobne rozwiązania techniczne jak nasza aplikacja, jest wiele. Ale tylko oferty PUP dają gwarancję, że np. firma która oferuje zatrudnienie została należycie sprawdzona" - powiedział.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

aplikacje ułatwiające zarządzanie HR: artmetic.pl

ekonsulting, 2015-06-27 21:06:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE