PARTNER PORTALU
  • BGK

Aplikacja Źródło: Będzie aktualizacja i poprawa błędów

  • MN    8 czerwca 2016 - 14:21
Aplikacja Źródło: Będzie aktualizacja i poprawa błędów
Centralny Ośrodek Informatyki zapowiada likwidaję sporej liczby blędów w aplikacji Żródło. (fot. pixabay)

Centralny Ośrodek Informatyki podaje, że w piątek (10 czerwca) odbędzie się aktualizacja aplikacji Źródło. Zmiany będą dotyczyć rejestru PESEL i Bazy Urzędów Stanu Cywilnego.
Zmiany będą dotyczyć usuwania niezgodności w adresach pobytu czasowego. Natomiast zmiana kraju urodzenia nie będzie wpływała na inne pola w formularzu.

Aktualizacja ma także naprawić "błąd 500" przy anulowaniu zameldowania na pobyt tymczasowy oraz kwestię pustej daty rejestracji małżeństwa w momencie reaktywacji numeru PESEL.

Kolejne zmiany mają objąć weryfikację KMD (Kanoniczny Model Danych), który będzie sprawdzać zgodność ulicy z jej kodem terytorialnym. Poprawione zostanie także powiadamianie gmin w ramach subskrypcji o zmianach wynikających z usuwania niezgodności historycznych.

Czytaj też: Anna Streżyńska: System Źródło wymaga planu naprawczego

W Bazie Urzędów Stanu Cywilnego ma nastąpić poprawa "błędu 500" przy zapisie zadania małżeństwa po zmianie sali w terminie. Planowana jest też poprawa błędnego wyliczania odpisu skróconego po zapisaniu projektu migrowanego aktu ze wzmianką unieważniającą inną wzmiankę.

"Błąd 500" występujący podczas usuwania zgłoszenia z kalendarza, z którego został już stworzony akt z urzędu, również ma zostać naprawiony. Podobnie jak błąd przy pobieraniu adresu matki w danych zameldowania dziecka na projekcie aktu urodzenia.

W projekcie migrowanego aktu małżeństwa pole „cudzoziemiec” zostanie zastąpione polem „obywatelstwo”.

Aktualizacja Źródła do wersji 1.7.13.4. rozpocznie się w piątek 10 czerwca o godz. 22.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Artmetic, 2016-07-22 23:37:07

    Aplikacje do zarządzania firmą: zajrzyj na stronę Artmetic!