PARTNER PORTALU
  • BGK

Aplikacja Źródło, udostępniono ostateczną wersję, czas się logować

  • pt    2 lutego 2015 - 15:42
Aplikacja Źródło, udostępniono ostateczną wersję, czas się logować

fot.pixabay.com

Program pl.ID wkroczył w kluczową fazę, jaką jest bezpośrednie przygotowanie do produkcyjnego uruchomienia Systemu Rejestrów Państwowych.
Zakończyliśmy działania przygotowawcze i wszystkie urzędy gmin i urzędy wojewódzkie uzyskują, za pośrednictwem sieci dedykowanej, bezpośredni dostęp do produkcyjnej aplikacji Źródło – informuje Centralny Ośrodek Informatyki na stronie www.obywatel.gov.pl.

W praktyce oznacza to, że nastąpiło pilotażowe uruchomienie produkcyjnego systemu. Ze względów bezpieczeństwa oraz dla zachowania przepisów prawa system będzie jednak do 1 marca odcięty od rzeczywistych danych obywateli.

- Począwszy od tego momentu prosimy Państwa o intensywną współpracę i pełne zaangażowanie przy dokonaniu koniecznych przed 1 marca czynności w produkcyjnym systemie. Im szybciej zakończymy te działania, tym większą będziemy mieli wszyscy pewność, że rozpoczęcie pracy 1 marca nastąpi bez niepokojów i zakłóceń – apeluje COI.

W pierwszej kolejności wskazani przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, lokalni administratorzy ról powinni się zalogować poprzez sieć dedykowaną do produkcyjnej aplikacji Źródło znajdującej się pod adresem https://zrodlo.obywatel.gov.pl i nadać docelowe role użytkownikom systemu w obrębie ich gminy, zgodnie z zakresem obowiązków, które będą wykonywać oraz pełnomocnictwem, którego im udzielono.

- Pragniemy przypomnieć, że dokonanie rejestracji ról jest niezbędnym warunkiem pracy w systemie – napisano na www.obywatel.gov.pl

Nieprzekraczalny termin nadania w środowisku produkcyjnym ról wszystkim użytkownikom w obrębie gminy to piątek, 6 lutego br.

MSW wyjaśnia, że ostatecznie podjęto decyzję, że do systemu produkcyjnego nie zostaną przeniesione role z aplikacji szkoleniowej.

- Decyzję tę podjęto, biorąc pod uwagę, że zakres ról ulegał jeszcze modyfikacjom oraz że tylko niewielka część gmin dokonała tej czynności. Działania tych gmin, które dokonały rejestracji ról okazały się jednak bardzo cenne, pozwoliły bowiem przetestować działanie funkcjonalności w szerokiej skali, a samym gminom przećwiczyć programy – czytamy w tekście.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ekonsulting, 2015-06-27 21:16:27

    niezawodne aplikacje na Androida, iOS i Windows: artmetic.pl
  • Kierownik USC, 2015-02-03 08:23:47

    Tylko aby pracować na programie pilotażowym trzeba wyłączyć komputer z sieci lokalnej i przejść na łącze dedykowane. A tego nie da się zrobić w 5 minut. Do tej pory informatycy w poszczególnych gminach główkują aby był wilk syty i owca cała. odpowiedzi COI i MSW w tym zakresie są lakoniczne najlepie...j by było aby każdy urzędnik miał dwa komputery jeden do ŻRÓDŁA a drugi do obsługi programów wewnętrznych np. obieg dokumentów, pocztę meilową itd. ,  rozwiń