PARTNER PORTALU
  • BGK

Aplikacja Źródło: urzędnicy zdają ostateczny egzamin

  • AW    20 stycznia 2015 - 07:45
Aplikacja Źródło: urzędnicy zdają ostateczny egzamin
W trakcie egzaminu urzędnicy sprawdzą swoją wiedzę podczas praktycznych czynności (fot.pixabay)

Do 23 stycznia trwa druga tura egzaminów z aplikacji Źródło.
W trakcie egzaminu przyszli użytkownicy Systemu Rejestrów Państwowych (SRP) sprawdzą swoją wiedzę podczas praktycznych czynności, jakie będą wykonywać po 1 marca 2015 roku.

Tak jak w przypadku egzaminu zerowego i teraz przewidzianych jest pięć zadań z każdego modułu – rejestru PESEL, dowodów osobistych oraz Bazy Usług Stanu Cywilnego.

Do styczniowego egzaminu przystępują urzędnicy, którzy będą obsługiwać aplikację Źródło, a nie zdali egzaminu w terminie grudniowym (zerowym). Więcej szans na poprawkę nie będzie.

Pytania egzaminacyjne oraz pełny jego regulamin dostępny jest na platformie szkoleniowej programu pl.ID w zakładce „Egzamin SRP”.

Jak wynika z danych MSW, użytkowników SRP będzie około 16 tysięcy urzędników z całej Polski.

Od lutego 2013 roku jednostką odpowiedzialną za realizację programu pl.ID jest należący do Grupy MSW Centralny Ośrodek Informatyki. Wdrożenie zmian wypracowanych w ramach programu pl.ID planowane jest na 1 marca 2015 r.

Przypomnijmy, zdaniem samorządowców System Rejestrów Państwowych powinien być wdrożony dopiero za rok, a nie za dwa miesiące. W przeciwnym razie trudno będzie wydać dowód, zmienić miejsce zamieszkania, zagłosować w wyborach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ekonsulting, 2015-06-27 21:17:31

    aplikacje na smartfony i tablety: artmetic.pl