Aplikacje mobilne dla miast: ich tworzenie jest bardzo proste

Aplikacje mobilne nie są domeną tylko dużych korporacji. Coraz częściej powstają aplikacje dedykowane regionowi, miastu lub instytucji.
Aplikacje mobilne dla miast: ich tworzenie jest bardzo proste
Coraz częściej powstają aplikacje dedykowane regionowi, miastu lub instytucji. Fot. pixabay

Jest to odpowiedź na wyraźnie rosnący trend. W kieszeniach Polaków powyżej 15. roku życia znajduje się już 19 mln smartfonów. Rzesza z nich korzysta z aplikacji.

Aplikacja: przewodnik, baza wiedzy, informator

Statystyczny użytkownik korzysta z Internetu na smartfonie dwie godzinny dziennie – używa nawigacji, szuka na bieżąco informacji i rozrywki. W kontekście miast i regionów aplikacja może pełnić kilka ról: przewodnika, czyli stale dostępnej bazy wiedzy na temat atrakcji turystycznych; informatora urzędowego lub galerii historycznych zdjęć przesłanych od mieszkańców… Możliwości ogranicza wyobraźnia autora.

Czytaj też: Aplikacja mobilna Muzeum Wsi Kieleckiej

Do tej pory zbudowanie aplikacji mobilnej wymagało eksperckiej wiedzy i dużego budżetu. Dziś dzięki generatorom aplikacji mobilnych każdy w kilku prostych krokach może stworzyć własną aplikację dla miasta, firmy czy osiedlowej biblioteki. Aplikacje wykorzystują moduły tekstowe, galerie zdjęć, kanały RSS i wizytówki połączone z nawigacją.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Aplikacje mobilne w marketingu terytorialnym: artmetic.pl

artmetic ekonsulting, 2015-08-24 22:57:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE