PARTNER PORTALU
  • BGK

Aplikacje mobilne dla miast: ich tworzenie jest bardzo proste

  • bad    21 sierpnia 2015 - 19:11
Aplikacje mobilne dla miast: ich tworzenie jest bardzo proste
Coraz częściej powstają aplikacje dedykowane regionowi, miastu lub instytucji. Fot. pixabay

Aplikacje mobilne nie są domeną tylko dużych korporacji. Coraz częściej powstają aplikacje dedykowane regionowi, miastu lub instytucji.
Jest to odpowiedź na wyraźnie rosnący trend. W kieszeniach Polaków powyżej 15. roku życia znajduje się już 19 mln smartfonów. Rzesza z nich korzysta z aplikacji.

Aplikacja: przewodnik, baza wiedzy, informator

Statystyczny użytkownik korzysta z Internetu na smartfonie dwie godzinny dziennie – używa nawigacji, szuka na bieżąco informacji i rozrywki. W kontekście miast i regionów aplikacja może pełnić kilka ról: przewodnika, czyli stale dostępnej bazy wiedzy na temat atrakcji turystycznych; informatora urzędowego lub galerii historycznych zdjęć przesłanych od mieszkańców… Możliwości ogranicza wyobraźnia autora.

Czytaj też: Aplikacja mobilna Muzeum Wsi Kieleckiej

Do tej pory zbudowanie aplikacji mobilnej wymagało eksperckiej wiedzy i dużego budżetu. Dziś dzięki generatorom aplikacji mobilnych każdy w kilku prostych krokach może stworzyć własną aplikację dla miasta, firmy czy osiedlowej biblioteki. Aplikacje wykorzystują moduły tekstowe, galerie zdjęć, kanały RSS i wizytówki połączone z nawigacją.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2015-08-24 22:57:00

    Aplikacje mobilne w marketingu terytorialnym: artmetic.pl