PARTNER PORTALU
  • BGK

Automatyczny urzędnik dostępny od rana do wieczora

  • GK    24 czerwca 2013 - 13:25
Automatyczny urzędnik dostępny od rana do wieczora

Do Urzędu Miejskiego w Katowicach można złożyć wniosek dzięki urzędomatom, które pojawiły się w katowickich centrach handlowych.
- Można powiedzieć, że urzędomat to automatyczny urzędnik, który jest naszej dyspozycji długo po zamknięciu urzędowego okienka - mówi Agnieszka Nizio, dyrektor centrum 3 Stawy.

Urzędomaty zainstalowane na terenie Katowic to samoobsługowe urządzenia, za pomocą których możemy złożyć do urzędu miejskiego różnego rodzaju wnioski. Dokumenty można składać zarówno jako osoba indywidulana lub jako firma.

Urządzenie daje także dostęp do Biuletynu Informacji Publicznej, strony internetowej UM w Katowicach, platformy Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej (SEKAP) oraz innych udostępnionych witryn. Za pomocą urzędomatu można także wysłać maila.

- Aby złożyć wniosek wystarczy wybrać odpowiedni formularz na ekranie urządzenia i wypełnić go za pomocą zainstalowanego edytora tekstów - tłumaczy Katarzyna Ogrocka z firmy Infobox.

Wniosek oczywiście należy własnoręcznie podpisać, dlatego za pomocą urządzenia można wydrukować dokument. Tak wypełniony i podpisany wniosek urzędomat przekazuje do Urzędu Miasta Katowice poprzez wsuwanie kolejnych stron do przystosowanej szczeliny, gdzie zostają zeskanowane i przekształcone w wersję elektroniczną.

- Wiele osób przebywa w pracy podczas godzin otwarcia urzędu. Niestety nie każdy ma możliwość wyjścia na kilka godzin z pracy, dlatego też często musi brać urlop, żeby załatwić sprawy urzędowe - zauważa Agnieszka Nizio z centrum 3 Stawy.

- Urządzenie, to świetna opcja dla osób zapracowanych, które dodatkowo nie przepadają za pisaniem urzędowych pism. Urzędomat pozwala połączyć wyjście do sklepu z przygotowaniem i wysłaniem wniosku do urzędu. Dzięki temu nie tracimy dodatkowego czasu i nie stoimy w kolejkach na poczcie lub w urzędzie - uświadamia zalety Agnieszka Nizio.

Urzędomat generuje także wydruk dla wnioskodawcy - Potwierdzenie Złożenia Dokumentów (PZD), zawierający zeskanowaną pierwszą stronę złożonego wniosku z datą i godziną złożenia, nazwą nadawcy, unikalnym numerem (kodem) jednoznacznie identyfikującym złożone dokumenty oraz numerem urzędomatu.

- Urzędomat jest urządzeniem nieskomplikowanym, a jego obsługa nie wymaga żadnych specjalistycznych kompetencji czy wiedzy - podkreśla Katarzyna Ogrocka.

Interfejs urządzenia jest prosty i w połączeniu z wygodną technologią dotykową sprawia, że szybko i bez problemów zaczerpniemy niezbędnych dla nas informacji oraz bez kolejek złożymy dokumenty. Także osoby starsze nie powinny mieć problemów z urzędomatem, wystarczy że przekonają się do ich obsługi i nie będą się bały.

Mieszkańcy Katowic mogą korzystać z urzędomatów zainstalowanych w pięciu lokalizacjach na terenie miasta Katowice m.in. w centrum handlowym 3 Stawy oraz w budynku urzędu miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.