PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostradowe pasy szybkiej płatności już od połowy lipca

  • pt    2 lipca 2014 - 13:01
 Autostradowe pasy szybkiej płatności już od połowy lipca

Już od 15 lipca na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie.
Usługa viaAUTO to alternatywny sposób wnoszenia opłat za przejazd odcinkami autostrad (A2 i A4) zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jest ona dostępna od 1 czerwca 2012 roku na odcinku autostrady A2 (Konin – Stryków) oraz A4 (Bielany Wrocławskie – Sośnica).

Jak działa viaAUTO? Każdy użytkownik autostrady, poruszający się samochodem o DMC do 3,5 tony, zamiast płatności manualnej może wybrać usługę elektroniczną.

Pozwala ona na uiszczenie opłaty za autostradę bez zatrzymywania się: wystarczy zwolnić, podjechać pod szlaban i przejechać, gdy ten automatycznie się otworzy.

Od 15 lipca GDDKiA udostępni kierowcom pojazdów osobowych specjalny pas szybkiej płatności, który będzie oznaczony kolorem pomarańczowym. W założeniu to ułatwienie ma skłonić wielu kierowców do wypróbowania usługi, dzięki której można ominąć czasochłonną procedurę opłaty manualnej.

Urządzenie viaAUTO instaluje się na przedniej szybie, za lusterkiem wstecznym, i w odróżnieniu od pojazdów ciężarowych, można je przenosić między pojazdami.

Ile kosztuje takie urządzenie? W okresie promocyjnym (4 lipca – 4 sierpnia) urządzenie viaAUTO będzie dostępne w specjalnej cenie – 100 zł wraz z bezpłatnym doładowaniem o wartości 50 zł.

- Dla każdego, kto zdecyduje się na zakup urządzenia w promocji będzie to oszczędność rzędu 85 zł, ponieważ w normalnej dystrybucji viaAUTO bez doładowania kosztuje 135 zł reklamuje Dorota Prochowicz – rzecznik projektu viaTOLL.

Szczegółowe informacje na temat usługi viaAUTO oraz lista punktów dystrybucji znajduje się na stronie internetowej www.viatoll.pl, w zakładce poświęconej płatności elektronicznej dla pojazdów osobowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.