PARTNER PORTALU
  • BGK

Bałtów i okolice w smartfonie

  • pt    16 października 2014 - 10:40
Bałtów i okolice w smartfonie

Aplikacja mobilna "Bałtów i okolice" przybliża północno-wschodnie tereny województwa świętokrzyskiego tam, gdzie styka się ono z Mazowszem i Lubelszczyzną.
Różnorodność przyrody oraz wielka historia, która stale towarzyszyła tutejszym miastom i wsiom spowodowały, że są to niezwykle atrakcyjne, choć wciąż tylko częściowo odkryte tereny.

Przewodnik mobilny prowadzi zarówno szlakiem powszechnie znanych atrakcji turystycznych, jak i w miejsca, których próżno szukać w wielkich przewodnikach.

Czytaj: Bełchatów kusi mobilną aplikacją

Z aplikacją odwiedzimy kompleks rozrywkowy w Bałtowie, z Juraparkiem, safari, stokami narciarskimi, ale też zapomniany pałac dawnych właścicieli tych ziem – dziś idealną scenerię do kręcenia horrorów.

Poznamy znane na całym świecie neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach, odwiedzimy drewniany zakopiański kościół w hutniczej dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Czytaj: Aplikacja ułatwi zwiedzanie parków krajobrazowych

Przewodnik mobilny przybliży prastare zabytki Solca nad Wisłą, a także wskaże jedyne w Polsce miejsce, gdzie na wolności żyją żółwie oraz inne atrakcje nadwiślańskiej przyrody.

W aplikacji znajdziemy również wiele porad praktycznych: gdzie dobrze zjeść, gdzie znaleźć nocleg, gdzie zatankować auto i gdzie wypocząć. Aplikacja pomoże znaleźć najbliższy punkt informacji turystycznej i przybliży cykliczne imprezy w regionie. Prezentuje także najciekawsze trasy turystyczne.

Aplikacja obejmuje swym zasięgiem 10 gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”: Sadowie, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Rzeczniów, Sienno, Bałtów, Lipsko Chotczę i Solec nad Wisłą. Wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa w trybie online i offline na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemami iOs i Android.

Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.