PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą lepiej przygotowani do walki z żywiołem

  • AW    8 grudnia 2011 - 18:58
Będą lepiej przygotowani do walki z żywiołem

Czwartkowa sesja Rady Miasta w Kędzierzynie-Koźlu poświęcona została najnowszemu operatowi powodziowemu opracowanemu na zlecenie gminy.
W sesji oprócz radnych, przedstawicieli władz miasta i powiatu wzięli udział m.in. wójtowie poszczególnych gmin oraz urzędnicy zajmujący się tematyką. Nie zabrakło też mieszkańców miasta zainteresowanych sprawami ochrony przeciwpowodziowej.

Operat czyli zbiór wszelkich informacji związanych z zagrożeniem powodziowym na naszym terenie omówił dr Piotr Mikołowicz, będący przedstawicielem firmy, która opracowała dokumentację. W operacie znajdziemy wszystko, co potrzebne służbom do właściwej ochrony mieszkańców przed żywiołem.

- Poprzedni operat powodziowy stał się nieaktualny. Od czasu wprowadzenia go w życie przybyło nowych urządzeń wodnych, powstały nowe drogi, szlaki komunikacyjne czy budowle techniczne. Dlatego konieczne było opracowanie nowej instrukcji postępowania w momencie zagrożenia powodziowego – tłumaczy prezydent Kędzierzyna-Koźla, Tomasz Wantuła (sprawdź jego notownia/zabierz głos).

Jak przypomina urząd miasta, operat spełnia jeszcze jedną ważną rolę. Specjaliści zawarli w nim wszelkie wytyczne związane z prognozowanym stanem poziomu wody. Dla przykładu, jeśli wskaźniki w Miedoni osiągną określoną wartość, w dokumentacji natychmiast odszukamy informacje mówiące nam, co nas czeka w Koźlu. To pozwoli na znacznie szybszą i precyzyjną reakcję służb, a co za tym idzie podjęcie stosownych działań zmierzających do ograniczenia skutków ewentualnej powodzi lub podtopienia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.