PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie druga tura wyborów burmistrza Tuszyna

  • PAP/wnp.pl    30 listopada 2009 - 09:34

Mieszkańcy podłódzkiego Tuszyna wybierali w niedzielę nowego burmistrza. Żaden z czwórki kandydatów nie zdobył wymaganej większości głosów, konieczna będzie druga tura wyborów, za dwa tygodnie - wynika z danych uzyskanych w łódzkiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.
O stanowisko burmistrza ubiegali się: obecny wiceburmistrz Jan Bielicki (SLD), starosta powiatu łódzkiego wschodniego Piotr Busiakiewicz, tuszyński radny Ryszard Cichy oraz b. radny - Bogdan Kurowski.

Ponieważ żadna z tych osób nie zdobyła w niedzielnym głosowaniu ponad połowy ważnie oddanych głosów, za dwa tygodnie wybory zostaną powtórzone. Wystartuje w nich dwójka kandydatów, którzy w niedzielę uzyskali największe poparcie - czyli Bielicki i Busiakiewicz.

Najwięcej głosów - 1084 otrzymał Jan Bielicki (41,58 proc.). Na jego kontrkandydata Piotra Busiakiewicza zagłosowało 861 osób (33,02 proc). Frekwencja wyniosła 27,7 proc. Uprawnionych do głosowania były 9552 osoby. Ważnych głosów oddano 2607.

Przedterminowe wybory w Tuszynie zarządzono po tym, jak poprzedni burmistrz złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Wcześniej sąd w Piotrkowie Trybunalskim skazał go na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, za to, że nie utworzył on w podległym mu urzędzie kancelarii tajnej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.