PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie Park Technologii Informacyjnych

  • PAP    5 listopada 2010 - 15:04

Na terenie III Kampusu UJ w Krakowie - Pychowicach uroczyście rozpoczęto w piątek budowę siedziby Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. Inwestycja, która będzie kosztowała ponad 109 mln zł, ma być ukończona w grudniu przyszłego roku.
W czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 12 tys. metrów kw. znajdą się laboratoria, biura, przestrzeń do prowadzenia konferencji i szkoleń.

"Chcielibyśmy, by służył on małym i średnim firmom z sektora IT, które rozwijają dopiero własne pomysły. Z drugiej strony zapraszamy duże firmy o znaczeniu globalnym, które są skłonne dzielić się swoimi technologiami i udostępniać je mniejszym firmom" - powiedział Sławomir Kopeć, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego realizującego tę inwestycję.

Budynek ma być jednocześnie zapleczem dla funkcjonowania Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych, który skupia kilkadziesiąt firm i instytucji z Małopolski.

W piątek podpisano umowę z wykonawcą i wmurowano akt erekcyjny. Zaplanowano, że budowa obiektu zakończy się w grudniu przyszłego roku, a jego wyposażenie potrwa do czerwca 2012 r., kiedy ma być on otwarty.

Obecny na piątkowej uroczystości szef MSWiA Jerzy Miller (były wojewoda małopolski) mówił, że Małopolski Park Technologii Informacyjnych ma być ofertą przede wszystkim dla absolwentów krakowskich uczelni, by mogli pracować w mieście, w którym studiowali.

"Chciałbym, by Kraków korzystał z tego, że jest miastem uniwersyteckim, ale nie tylko dla naukowców - również dla młodych ludzi, którzy zastanawiają się, co dalej" - powiedział Miller.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.