PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie skandal z medyczną e-platformą?

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    16 kwietnia 2012 - 06:38
Będzie skandal z medyczną e-platformą?

Blisko rok trwały przygotowania do przetargu na zbudowanie e-platformy gromadzącej dane medyczne m.in. o pacjentach, receptach, wykonywanych usługach.
W puli były 374 mln zł. Sprawa może się zakończyć skandalem – zapowiada „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wspomniany okres firmy informatyczne wykorzystały bowiem na opracowanie planu jak się podzielić budżetem przetargu. W efekcie do II etapu rywalizacji dostały się niemal wyłącznie firmy biorące udział w zmowie cenowej.

Dowody jednoznacznie wskazują na złamanie zasad uczciwej konkurencji i są podstawą do unieważnienia przetargu, twierdzi Agata Michałek-Budzicz, ekspertka od przetargów w informatyzacji. Konsekwencje mogą być poważne.

W przypadku udowodnienia, że przedsiębiorcy dokonali uzgodnień warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny, grozi im kara w wysokości do 10 proc. wartości przychodu za rok poprzedzający nałożenie kary. Postępowanie z urzędu w tej sprawie może wszcząć prezes UOKiK – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2012-04-17 09:46:31

    Pardon, ale z czym w tym bantustanie nie ma problemu? A sorry, wiem, z kasą dla siebie i swoich klakierów!!! Tak trzymać!
  • leda, 2012-04-16 17:40:29

    przecież większej mafii jak w tzw. służbie zdrowia (łącznie z przemysłem medycznym i farmaceutycznym) nie ma, więc dziwne byłoby, gdyby choć jeden przetarg, choć jedno zamówienie było uczciwe.