PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie zespół ds. sieci szerokopasmowych

  • AT    27 listopada 2012 - 18:12
Będzie zespół ds. sieci szerokopasmowych

Michał Boni, szef MAC chce powołania zespołu zadaniowego zajmującego się projektami budowy sieci szerokopasmowych. Minister uczestniczył w Gorzowie Wielkopolskim w Konwencie Marszałków RP.
Minister administracji i cyfryzacji zwrócił uwagę na sprawy kluczowe dla skutecznej cyfryzacji: zwiększenie dostępu do internetu, zwiększenie potrzeby używania internetu oraz zwiększenie kompetencji cyfrowych społeczeństwa. Zaproponował powołanie specjalnego zespołu zajmującego się projektami budowy sieci szerokopasmowych ze środków unijnych.

Czytaj też: Internet w całym kraju do 2020 r.

W skład zespołu wejdą przedstawiciele samorządów i instytucji bezpośrednio zaangażowanych w realizację tych projektów. Chodzi o to, by na bieżąco monitorować ich wykonywanie i rozwiązywać problemy. Boni wspomniał również o korzyściach jakie niesie ze sobą cyfryzacja i konieczności przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu.

Czytaj też: Konwent Marszałków wypracował stanowiska dot. funkcjonowania regionów i państwa

Minister mówił także o realizacji zadań przez samorządy i o pracach nad tzw. małą ustawą samorządową. Ma ona doprowadzić m.in. do uproszenia i uelastycznienia struktur, które wykonują usługi na różnych poziomach samorządowych.

Konwent Marszałków Województw jest ciałem opiniotwórczo-doradczym, reprezentującym interesy 16 województw. Od 5 lipca Konwentowi przewodniczy województwo lubuskie. W tym czasie odbyły się dwa spotkania – 13-14 września w Zielonej Górze i 18-19 października w Bad Muskau. 27 listopada nastąpi uroczyste przekazanie Laski Marszałkowskiej województwu podlaskiemu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.