PARTNER PORTALU
  • BGK

BeSti@ ma nowe oblicze

  • GK    23 lutego 2013 - 09:36
BeSti@ ma nowe oblicze

Regionalna Izba Obrachunkowa udostępniła nową zaktualizowaną wersję szablonu zestawienia w systemie BeSti@. Umożliwia ona przeniesienie wprowadzonych do systemu danych z tabeli wieloletniej prognozy finansowej na lata 2013 do Excela.
Prezentowana tabela jest w układzie zgodnym z rozporządzeniem ministra finansów w sprawie wieloletniej prognozy finansowej. Ponadto - jak w poprzednich wersjach tego raportu - zawarto w nim także kilka wykresów prezentujących wybrane prognozowane wielkości.

Raport ten będzie dalej rozwijany - w szczególności o dodatkowy mechanizm umożliwiający symulacje sytuacji finansowej. Jak informuje RIO, wygenerowany tym szablonem arkusz zawierający dane można edytować, formatować a w szczególności należy dostosować podział stron do potrzeb samorządów.

Opublikowany szablon należy wczytać do modułu „Raporty", zgodnie z poniższą instrukcją:

- zapisujemy załącznik do tego komunikatu na pulpicie i rozpakowujemy go

- logujemy się do BeStii

- wchodzimy do modułu „Raporty"; jeśli jest niewidoczny to trzeba skontaktować się z osobą, która może nadawać dodatkowe uprawnienia użytkownikom aby dodała następujące role:

- użytkownik raportów
- admin raportów
- Wszystkie raporty

Po zmianie uprawnień konieczne jest ponowne zalogowanie się do systemu:

- klikamy prawym przyciskiem myszki na gałęzi „Raporty" i ze skróconego menu wybieramy „Wczytaj raport z pliku jako nowy"

- w okienku wyboru wskazujemy znajdujący się na pulpicie plik wpf2xls_2013_jst_wg_rozp_ver20130220a.rml a następnie klikamy „Otwórz"

- raport powinien wczytać się poprawnie i być gotowym do użycia.

- korzystamy z niego klikając dwukrotnie na jego nazwę w systemie (powinna znajdować się na samym dole) tzn. „Analiza WPF (układ z Dz.U.2013.86) -...

- dostępny jest filtr który umożliwia wybranie konkretnego dokumentu WPF: projektu, autopoprawki, uchwały pierwotnej lub zmieniany WPF która zostanie przepisana do Excela

- w filtrze będą dostępne wyłącznie dokumenty WPF sporządzone w oparciu o wzór z rozporządzenia.

Warunkiem korzystania z tego zestawienia jest posiadanie Excela na stacji z której uruchamiamy ten raport w BeSTii.

Gdyby raport nie chciał się generować to konieczne jest odpowiednie ustawienie poziomu zabezpieczeń Excela („włącz wszystkie makra" oraz „ufaj dostępowi do modelu obiektowego VBA") - ale to trzeba byłoby skonsultować z informatykami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.