PARTNER PORTALU
  • BGK

BeSTi@ zaktualizowana technologicznie

  • GK/mf.gov.pl    7 września 2011 - 17:07
BeSTi@ zaktualizowana technologicznie

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o wykonaniu aktualizacji technologicznej systemów BeSTi@ i SJO BeSTi@.
Zmiany technologiczne, które postępowały od momentu powstania systemu BeSTi@, spowodowały konieczność dostosowania go do pracy w środowisku MS Windows Vista/7 (w tym w systemach 64 bitowych).

Czytaj też: Czy BeSTi@ wreszcie zaatakuje?

Wynika to m.in. z faktu, że część ze zgłaszanych przez użytkowników korzystających z tych systemów problemów jest obecnie niemożliwa do usunięcia właśnie z przyczyn technologicznych.

Jednocześnie systemy z rodziny Windows 98, Milenium i 2000 nie są już wspierane przez Microsoft, co wiąże się z brakiem dostępności poprawek i aktualizacji związanych nawet z krytycznymi błędami w zakresie stabilności czy bezpieczeństwa tych systemów a tym samym niesie określone ryzyka dla ich użytkowników. W dodatku liczba instalacji tych systemów stale spada.

Dlatego resort podjął decyzję o wykonaniu aktualizacji technologicznej systemów BeSTi@ i SJO BeSTi@.

Aktualizacja ta powinna być dostępna jeszcze w 2011 roku i będzie pracować w systemach operacyjnych MS Windows XP lub nowszych.

W związku z powyższym Ministerstwo Finansów zwraca się z prośbą do wszystkich użytkowników systemów BeSTi@ oraz SJO BeSTi@ o przygotowanie do 5 października br. (tj. do czasu otwarcia III kwartału 2011) odpowiedniego środowiska informatycznego tj. stacji roboczych z zainstalowanym: systemem operacyjnym MS Windows XP lub nowszym biblioteką .NET Framework 3.5.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.