PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczna zabawa także w internecie

  • RAF    30 października 2009 - 05:02

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stworzył portal internetowy poświęcony bezpieczeństwu na placach zabaw. Porady znajdą tutaj zarówno rodzice i opiekunowie dzieci, jak również zarządzający tymi miejscami
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stworzył portal internetowy poświęcony bezpieczeństwu na placach zabaw. Porady znajdą tutaj zarówno rodzice i opiekunowie dzieci, jak również zarządzający tymi miejscami. 

Zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica – zestaw obowiązkowy na każdym placu zabaw. W wersji bogatszej dochodzą jeszcze rozbudowane tunele, konstrukcje do wspinania się, drewniane pojazdy udające pociąg czy samochód i wiele innych. Jednak bez względu na liczbę dostępnych zabawek najważniejsza jest dobra zabawa – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Żeby tak się stało musimy, przede wszystkim, zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka. Jak to zrobić?
 
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kontynuując działania podjęte w 2007 roku w ramach międzynarodowego projektu, stworzył stronę internetową www.placezabaw.uokik.gov.pl. Znajdziemy na niej podpowiedzi, w jaki sposób sprawdzić bezpieczeństwo urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Wskazane są również instytucje odpowiedzialne za prowadzenie kontroli w tym zakresie oraz za cykliczne przeglądy zabawek. Dla nich z kolei nowa strona internetowa jest ważnym źródłem informacji o obowiązujących przepisach.. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.