Bezpiecznie w internecie

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowały założenia „Polityki Ochrony Cyberprzestrzeni RP”.
Bezpiecznie w internecie
Głównym celem opracowanej strategii jest wyznaczenie minimalnego standardu bezpieczeństwa, który pozwoli ograniczyć do minimum ewentualne szkody, jakie może nieść za sobą atak na poszczególne elementy cyberprzestrzeni RP.

- W obliczu globalizacji bezpieczeństwo cyberprzestrzeni stało się jednym z podstawowych celów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa każdego państwa. W czasie, gdy panuje swoboda przepływu osób, towarów, informacji i kapitału - bezpieczeństwo demokratycznego państwa zależy od wypracowania mechanizmów pozwalających skutecznie zapobiegać i zwalczać zagrożenia dla bezpieczeństwa cyberprzestrzeni - czytamy w domumencie.

„Polityką Ochrony Cyberprzestrzeni Rzeczpospolitej Polskiej” zostaną objęte przede wszystkim systemy teleinformatyczne eksploatowane przez administrację rządową, organy władzy ustawodawczej, władzę sądowniczą, ale także samorząd terytorialny i systemy strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa Państwa.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE