PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpiecznie w internecie

  • AT    25 września 2012 - 19:21
Bezpiecznie w internecie

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowały założenia „Polityki Ochrony Cyberprzestrzeni RP”.
Głównym celem opracowanej strategii jest wyznaczenie minimalnego standardu bezpieczeństwa, który pozwoli ograniczyć do minimum ewentualne szkody, jakie może nieść za sobą atak na poszczególne elementy cyberprzestrzeni RP.

- W obliczu globalizacji bezpieczeństwo cyberprzestrzeni stało się jednym z podstawowych celów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa każdego państwa. W czasie, gdy panuje swoboda przepływu osób, towarów, informacji i kapitału - bezpieczeństwo demokratycznego państwa zależy od wypracowania mechanizmów pozwalających skutecznie zapobiegać i zwalczać zagrożenia dla bezpieczeństwa cyberprzestrzeni - czytamy w domumencie.

„Polityką Ochrony Cyberprzestrzeni Rzeczpospolitej Polskiej” zostaną objęte przede wszystkim systemy teleinformatyczne eksploatowane przez administrację rządową, organy władzy ustawodawczej, władzę sądowniczą, ale także samorząd terytorialny i systemy strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa Państwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.