PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatny internet wkracza do gminy Oborniki

  • AW    5 grudnia 2011 - 15:42

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydała zgodę na świadczenie przez Oborniki usługi bezpłatnego dostępu do Internetu za pomocą sześciu hotspotów.
Zgodnie z przepisami ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzw. megaustawy, samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłaty niższe niż ceny rynkowe, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskaniu zgody prezesa UKE. Taką zgode dla gminy i miasta Oborniki Anna Streżyńska - prezes UKE wydała w poniedziałek 5 grudnia.

Gdzie będzie można "złapać" sieć w Obornikach? Obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 6 hotspotów w następujących lokalizacjach: Urząd Miejski w Obornikach, boisko Szkoły Podstawowej Nr 2, Urząd Skarbowy w Obornikach (rynek), Amfiteatr Obornickiego Ośrodka Kultury, boisko Obornickiego Centrum Sportu oraz boisko Szkoły Podstawowej Nr 3.

Prezes UKE przypomina, że maksymalna przepływność łączy, dla wysyłania jak i odbierania danych, nie może być wyższa niż 256 kbit/s a czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut.

Jak podaje UKE, usługa dostępu do Internetu będzie świadczona przez gminę, również za pomocą sieci mobilnej  i będzie on obejmował 75 beneficjentów zakwalifikowanych do projektu „Internet bliżej Ciebie” w ramach Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.3 – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”.

Czytaj też:Jak założyć hotspot w gminie?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.