Białe plamy na mapie szybkiego internetu

• Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało aktualną listę białych plam NGA w Polsce. Lista jest bardzo szczegółowa – podaje dane dla poszczególnych ulic i numerów domów.
• Lista stanowi podstawę do wyznaczania obszarów konkursowych dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Białe plamy na mapie szybkiego internetu
Biała plama NGA to punkt adresowy, który nie znajduje się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s (pixabay.com)

Biała plama NGA to punkt adresowy, który nie znajduje się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s (a w przypadku lokalizacji placówki oświatowej – o przepustowości co najmniej 100 Mb/s).

Czytaj też: Dostęp do internetu musi być lepszy, także w miejscach publicznych

Lista została przygotowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na podstawie danych z tegorocznej inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych prezesa UKE, danych z tegorocznych konsultacji społecznych obszarów białych NGA.

Co ważne - lista stanowi podstawę do wyznaczania obszarów konkursowych dla drugiego konkursu w ramach działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Lista dostępna na polska.szerokopasmowa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Aby zlikwidować całkowicie białe plamy Państwo musi dać możliwość rozwijania się lokalnym operatorom którzy oferują naprawdę bardzo dobre łącza w technologii radiowej dzięki czemu mogą dojąc szybciej i dalej niż inne znane nam sieci ogólnopolskie. Dzięki właśnie takiemu lokalnemu ISP AirMAX mam możl...iwość korzystania z szybkiego łącza w małej miejscowości Kamieńczyk w pow. kłodzkim. Wyszukałem go na portalu konsumenta rozwiń

Ryszard, 2017-03-17 10:33:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE