Białe plamy na mapie szybkiego internetu

• Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało aktualną listę białych plam NGA w Polsce. Lista jest bardzo szczegółowa – podaje dane dla poszczególnych ulic i numerów domów.
• Lista stanowi podstawę do wyznaczania obszarów konkursowych dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Białe plamy na mapie szybkiego internetu
Biała plama NGA to punkt adresowy, który nie znajduje się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s (pixabay.com)

Biała plama NGA to punkt adresowy, który nie znajduje się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s (a w przypadku lokalizacji placówki oświatowej – o przepustowości co najmniej 100 Mb/s).

Czytaj też: Dostęp do internetu musi być lepszy, także w miejscach publicznych

Lista została przygotowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na podstawie danych z tegorocznej inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych prezesa UKE, danych z tegorocznych konsultacji społecznych obszarów białych NGA.

Co ważne - lista stanowi podstawę do wyznaczania obszarów konkursowych dla drugiego konkursu w ramach działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Lista dostępna na polska.szerokopasmowa.pl

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE