PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok rozdaje komputery

  • AT    6 kwietnia 2012 - 20:14
Białystok rozdaje komputery

Miasto Białystok rozdaje komputery. To możliwe dzięki unijnemu wsparciu. Zgłosić się mogą osoby niezamożne, nieposiadające dostępu do internetu.
Sprzęt zostanie zakupiony w ramach projektu „Cyfrowy Białystok – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”. Projekt jest skierowany do mieszkańców Białegostoku nieposiadających dostępu do internetu, ubogich oraz niepełnosprawnych.

Do udziału kwalifikują się osoby samotnie gospodarująca, której miesięczny dochód nie przekracza kwoty 477 zł netto, osoba w rodzinie, w której miesięczny dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto, gospodarstwo domowe, w którym dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504 zł netto lub 583 zł netto, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, samotni rodzice, jeśli dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725 zł netto, pełnoletnie osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym o dochodzie nie przekraczającym łącznej wysokości renty socjalnej oraz zasiłku pielęgnacyjnego tj. kwoty 764,67 zł netto.

Każdy komputer wyposażony będzie w oprogramowanie i bezpłatny dostęp do sieci. Komputery będą użyczone mieszkańcom, nie będą ich własnością - decyzja o dalszym losie sprzętu zapadnie po zakończeniu projektu.


Nabór wniosków rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 15 czerwca. Każdy z beneficjentów projektu będzie zobligowany do udziału w szkoleniach z zakresu obsługi komputera i oprogramowania biurowego oraz korzystania z zasobów internetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: