PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu

  • AT    10 stycznia 2012 - 19:37
Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu

Wystartował nowy konkurs dla bibliotek publicznych organizowany w ramach kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”. Konkurs ma na celu popularyzację zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród młodych użytkowników bibliotek.
Aby wziąć udział w konkursie, biblioteki publiczne powinny włączyć się w kampanię „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”.

Placówki, które przystąpią do akcji otrzymają bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wystarczy, jeżeli zarejestrują się na platformie www.fdn.pl/kursy/biblioteki.

Kurs „3…2…1 Internet” jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, a kurs „W Sieci” - dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oba mogą zostać przeprowadzone w każdej bibliotece publicznej wyposażonej w komputer podłączony do Internetu, a dzieci mogą ukończyć je samodzielnie. Obecnie w kampanii bierze już udział ponad 200 bibliotek z całej Polski, a kursy ukończyło ponad 600 młodych osób.

Pięć bibliotek, które prześle najciekawsze relacje, otrzyma konsole do gry Xbox 360 z sensorem Kinect ufundowane przez firmę Microsoft. Atrakcyjne nagrody otrzyma również pięciu młodych użytkowników, którzy ukończą kurs i których relacje znajdą się w zgłoszeniach konkursowych nagrodzonych bibliotek. Dostaną urządzenia tBook-7200 – czytniki elektronicznych książek z funkcją odtwarzacza multimedialnego z radiem i grami oraz przeglądarką plików graficznych przekazane przez Fundację Orange.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 maja 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: