Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu

Wystartował nowy konkurs dla bibliotek publicznych organizowany w ramach kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”. Konkurs ma na celu popularyzację zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród młodych użytkowników bibliotek.
Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu

Aby wziąć udział w konkursie, biblioteki publiczne powinny włączyć się w kampanię „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”.

Placówki, które przystąpią do akcji otrzymają bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wystarczy, jeżeli zarejestrują się na platformie www.fdn.pl/kursy/biblioteki.

Kurs „3…2…1 Internet” jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, a kurs „W Sieci” - dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oba mogą zostać przeprowadzone w każdej bibliotece publicznej wyposażonej w komputer podłączony do Internetu, a dzieci mogą ukończyć je samodzielnie. Obecnie w kampanii bierze już udział ponad 200 bibliotek z całej Polski, a kursy ukończyło ponad 600 młodych osób.

Pięć bibliotek, które prześle najciekawsze relacje, otrzyma konsole do gry Xbox 360 z sensorem Kinect ufundowane przez firmę Microsoft. Atrakcyjne nagrody otrzyma również pięciu młodych użytkowników, którzy ukończą kurs i których relacje znajdą się w zgłoszeniach konkursowych nagrodzonych bibliotek. Dostaną urządzenia tBook-7200 – czytniki elektronicznych książek z funkcją odtwarzacza multimedialnego z radiem i grami oraz przeglądarką plików graficznych przekazane przez Fundację Orange.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 maja 2012 roku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE