PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka z duchem czasu. Wypożyczy e-czytniki

  • PAP    17 marca 2013 - 13:17
Biblioteka z duchem czasu. Wypożyczy e-czytniki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie od poniedziałku umożliwi czytelnikom bezpłatne wypożyczenie do domu e-czytnika, czyli urządzenia do czytania książek w formie elektronicznej.
"Chcemy umożliwić tym spośród naszych czytelników, którzy interesują się nowymi formami przekazu literatury, wypróbowanie czytników przez czas dłuższy niż jest to możliwe w sklepie. Nie każdy chce ryzykować zakup takiego urządzenia, jeśli nie przekona się, jak ono działa. Liczymy też, że zwiększymy czytelnictwo w grupie młodzieży, dla której ta forma odbioru książek może być szczególnie atrakcyjna" - powiedział dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

Do wypożyczenia przeznaczonych zostanie 30 urządzeń m.in. modele Kindle, Onyx Boox, Pocket Book. Z kolejnych 30 urządzeń będzie można skorzystać na miejscu w Artetece - agendzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, w której gromadzone są publikacje na nośnikach elektronicznych.

"W czytnikach znajdą się wybrane publikacje i książki z domeny publicznej. Będzie też można na nie wgrać anglojęzyczne e-booki o sztuce pochodzące ze zbiorów Arteteki" - powiedział Woźniakiewicz.

E-czytniki będą mogły wypożyczyć w Artetece osoby pełnoletnie na okres dwóch tygodni. Bibliotekarz oprócz karty czytelnika będzie mógł poprosić o okazanie dokumentu tożsamości. Jeśli jednak w wypożyczalni zjawi się osoba, która miała kłopoty z terminowym oddawaniem książek, bibliotekarz będzie mógł wyznaczyć kaucję.

W Artetece oferowany jest m.in. bezpłatny dostęp do specjalistycznych baz związanych z szeroko pojętą sztuką a także e-booki, e-czasopisma, płyty muzyczne i filmowe, audiobooki oraz książki, czasopisma wydane w tradycyjnej formie. Znajdują się tam także zbiory Małopolskiego Studia Komiksu, a wkrótce dostępna będzie budowana właśnie cyfrowa kolekcja street art-u.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.