PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteki będa wspierać umiejętności cyfrowe

  • AW    23 sierpnia 2013 - 11:55
Biblioteki będa wspierać umiejętności cyfrowe

Przedstawiciele bibliotek: szkolnych, publicznych, naukowych, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych poparli program podnoszenia umiejętności cyfrowych obywateli w ramach PO PC.
MAC prowadzi prace nad nowym programem operacyjnym pozwalającym wykorzystać środki unijne w latach 2014-20 na rozwój cyfrowy kraju. To Program Operacyjny Polska Cyfrowa, PO PC.

- To najlepszy moment na dyskusję, bo jesteśmy w ostatniej fazie prac domykających PO PC - powiedział na spotkaniu z bibliotekarzami minister Michał Boni. - Program ma mieć trzy osie - 1. rozwój infrastruktury i dostępu, 2. rozwój treści i usług i 3. umiejętności cyfrowe. W tej ostatniej osi nie chodzi o umiejętności potrzebne na rynku pracy, ale o cywilizacyjne umiejętności cyfrowe pozwalające na funkcjonowanie w świecie, gdzie więcej rzeczy dostępnych jest cyfrowo - podkreślił minister. T e cywilizacyjne umiejętności cyfrowe muszą być rozwijane tak, by nie było grup wykluczonych, by budować też wyższy poziom kreatywności - wyższą jakość wszystkiego, co z siebie dajemy.

Czytaj też: Biblioteki chcą być nowoczesneKOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.