PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteki i szkoły w "Tygodniu z internetem"

  • AT    19 lutego 2013 - 19:44
Biblioteki i szkoły w "Tygodniu z internetem"

Biblioteki, szkoły, domy kultury, pracownie komputerowe i wszystkie inne instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu mogą wziąć udział w tegorocznym „Tygodniu z Internetem".
W dniach 18-24 marca zarówno instytucje publiczne posiadające komputery z dostępem do Internetu, jak i Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans, mogą zorganizować spotkania przybliżające różnorodne możliwości Internetu.

Dla organizatorów spotkań przygotowanych zostało osiem scenariuszy. Każdy scenariusz zawiera dokładny opis, jak przeprowadzić spotkanie, materiały pomocnicze (prezentacje, quizy), wskazówki, jak promować wydarzenie oraz gotowe materiały promocyjne (plakat, ulotka, banner internetowy, wzór zaproszenia i informacji prasowej). Czas trwania jednego spotkania to od półtorej do dwóch i pół godzin.

Kampanii "Tydzień z Internetem 2013" towarzyszy konkurs "Odkrycia - Przeżycia" dla organizatorów i uczestników spotkań.


Zadanie konkursowe dla instytucji, które zorganizowały spotkanie według jednego z zaproponowanych scenariuszy, polega na przygotowaniu fotoreportażu o uczestnikach spotkania pod hasłem „Teraz już wiemy, że...".

Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans będą mogli zgłosić do konkursu tę instytucję, w której zorganizowali spotkanie w ramach Tygodnia z Internetem.

Zadanie konkursowe dla uczestników spotkań polega na wypełnieniu formularza online, w tym na dokończeniu trzech zdań:

- Najbardziej zaskoczyło mnie...

- Teraz już wiem, że...

- Internet dla mnie to...


Do konkursu można zgłosić się między 25 marca a 15 kwietnia. Przewidziane są nagrody, przekazane przez Microsoft, Orange Polska oraz UPC Polska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.