PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 2 mln zł na projekty z budżetu obywatelskiego w Suwałkach

  • PAP/AH    27 listopada 2017 - 10:56
Blisko 2 mln zł na projekty z budżetu obywatelskiego w Suwałkach
W sumie wartość wybranych projektów to 1,96 mln zł. Fot. Shutterstock

12 projektów za blisko 2 mln zł zostanie zrealizowanych w Suwałkach (Podlaskie) w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. W głosowaniu wzięło udział 8,5 tys. mieszkańców.
Mieszkańcy Suwałk głosowali na 26 projektów wartych 7,3 mln zł. Wybrali do realizacji 5 tzw. projektów małych o wartości do 100 tys. zł, dwa projekty duże do 800 tys. zł oraz pięć drobnych projektów nazwanych przez magistrat "kulturalne i społeczne" o wartości do 20 tys. zł.

W sumie wartość wybranych projektów to 1,96 mln zł. Miasto planuje wydać w budżecie 2,6 mln zł, czyli o ponad 600 tys. zł więcej. Stąd możliwe, że zostanie zrealizowany jeszcze jeden projekt.

- Decyzja o jego realizacji zapadnie dopiero po ogłoszeniu przetargów na inwestycje, które mieszczą się w ramach zaplanowanych środków na przyszłoroczny budżet. Nasze przetargi z tego roku pokazują, że kwoty kosztorysowe są o wiele niższe niż to, co proponują firmy budowlane. Musimy dlatego myśleć o tym, że szacunkowe wartości projektów podane przy inwestycjach zgłoszonych do budżetu mogą być dużo wyższe już po ogłoszonych przetargach - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Wśród projektów, które zostaną zrealizowane znalazł się m.in. pomysł utworzenia alejki im. Andrzeja Wajdy. Na alejce ma stanąć także ławeczka nieżyjącego reżysera, urodzonego w Suwałkach. Poza tym powstaną place zabaw i rekreacji. Są także projekty budowy dróg i ścieżki rowerowej prowadzącej do ogródków działkowych.

W nowej kategorii projektów społecznych i kulturalnych mieszkańcy zagłosowali na Encyklopedię Suwalskiego Seniora, Suwalski Fan Club Bluesa, Festyn Rodzinny przy PWSZ, Dzień dla Naszych Dzieci - Manhattan zaprasza oraz Szkołę Cukrzycy.

To już piąta edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej samorząd przeznaczył na ten cel 1 mln zł, w drugiej i w następnych - po 2 mln zł. W głosowaniu nad budżetem 2017 roku wzięło udział 8,8 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.