PARTNER PORTALU
  • BGK

Blogerzy miejskimi przewodnikami

  • PAP    12 lipca 2013 - 08:55
Blogerzy miejskimi przewodnikami

Ośmiu blogerów zostanie przewodnikami miejskimi, a na swoich blogach będzie zachęcać turystów do odwiedzania Poznania - to założenia projektu "Poznańska turystyka 2.0". Po zakończeniu akcji w sieci opublikowany zostanie alternatywny przewodnik miejski.
"Szukaliśmy nowatorskiej i nietradycyjnej formy na promocję turystyki. Blogerzy wykorzystują ciekawą przestrzeń jaką jest internet. Bardzo ważne jest to, że są wiarygodni. Zaprosiliśmy ich do współpracy i chcemy, aby pokazali nieznane dotąd miejsca i odkryli na nowo miasto. Uważam, że taka forma promocji turystyki może być bardziej atrakcyjna, niż typowa pokazywana przez miejskich przewodników" - powiedziała Joanna Nowaczyk z Biura Promocji Urzędu Miasta Poznania.

Przez Urząd Miasta wytypowano pięć polskich i trzy zagraniczne blogi. Urzędnicy skontaktowali się z autorami blogów i zaproponowali współpracę. Wśród nich znalazł się m.in. projekt "Kobiety biegają", który ma ukazać miejsca atrakcyjne dla biegaczy, a także "Czas gentelmanów", pokazujący miejsca, gdzie przed wojną czas spędzały poznańskie elity, czyli antykwariaty oraz m.in. Hotel Bazar.

Do Poznania przyjechali także zagraniczni blogerzy, którzy w przeciągu kilku dni będą mieli okazję zwiedzić miasto, a swoje wrażenia opiszą w sieci. "Przyjechała do nas pani, która była zauroczona Poznaniem. Pokazaliśmy jej miasto, ale pozwoliliśmy też odkryć je na nowo" - powiedziała Nowaczyk.

Liczy ona na to, że w ten sposób miasto zachęci do powrotu turystów, którzy już wcześniej byli w Poznaniu. "Miejsca, na których skoncentrują się blogerzy nie będą popularne. Chcemy pokazać nieznane miasto, taki jest cel tego projektu, dlatego mamy nadzieję, że do Poznania wrócą osoby, które widziały już znane zabytki. Tym razem jednak przyjadą zobaczyć coś, o czym wcześniej nie słyszeli" - powiedziała Nowaczyk.

Po zakończeniu trwającego do połowy września projektu i opublikowaniu przez blogerów wpisów, w sieci wydany zostanie blogbook. Zostaną w nim zebrane wszystkie odwiedzone przez blogerów miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.