PARTNER PORTALU
  • BGK

Boże Narodzenie we wrześniu

  • PAP    23 września 2010 - 13:46

Przez cztery wieczory inowrocławski Park Solankowy rozbłyskiwać będzie tysiącami lampek świątecznych. Efektowne iluminacje bożonarodzeniowe zaprezentowane zostaną w ramach festiwalu "Miasto-Światło-Święta".
- Festiwal światła składać się będzie z dwóch segmentów: części konferencyjnej, przeznaczonej dla przedstawicieli samorządów i specjalistów od oświetlania miast oraz ogólnodostępnej części widowiskowej dla mieszkańców Inowrocławia, i naszych gości, kuracjuszy uzdrowiska - zapowiedział Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Widowiskowa część festiwalu odbywać się będzie po zmroku i potrwa do niedzieli. W pobliżu muszli koncertowej Parku Solankowego w części uzdrowiskowej miasta, pojawi się niecodzienna iluminacja świąteczna.

- Od znanej wszystkim kuracjuszom rzeźby "Pawia", aż do tężni, prezentowane będą świetlne kompozycje, nawiązujące do tematyki świątecznej. Oświetlone zostaną obiekty w Solankach i stworzona będzie prezentacja podświetlająca zieleń parkową, by wydobyć jej naturalne piękno - powiedział Ireneusz Stachowiak, wiceprezydent Inowrocławia.

U progu kalendarzowej jesieni inowrocławianie spacerować będą pośród świecących reniferów i choinek świątecznych. Nie zabraknie efektownych fontann świetlnych i "kapiących" girland świetlnych.

Kulminacją festiwalu będzie zaplanowany na sobotę pokaz laserów i pirotechniki w wykonaniu Visual Sensation. Scenerią widowiska z użyciem ogni sztucznych będą tężnie solankowe, a po nim odbędzie się koncert, podczas którego na smyczku laserowym zagra poznanianka Katarzyna Szubert. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec, 2010-09-26 11:46:33

    Relacja: inowroclaw.info.pl/aktualnosci.php?akcja=news&id=12770 ino-online.pl/n.php?wiadomosc=11891&nr=1NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: