PARTNER PORTALU
 • BGK

Burmistrzowie nie odpowiadają na mejle

 • Przegląd prasy/Życie Warszawy    14 czerwca 2011 - 07:18
Burmistrzowie nie odpowiadają na mejle

Prawie połowa burmistrzów i ich zastępców nie odpowiada na e-maile mieszkańców.
„Życie Warszawy” z prywatnych skrzynek rozesłało pytania o termin dyżurów. Na 56 adresatów odpowiedziały tylko 32 osoby.

Ale były też wyjątki. Wiceburmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak odpisał po 2 minutach.

Dziennie na służbową skrzynkę przychodzi do niego ok. 20 e-maili. Nie ma ustawowych terminów na odpowiedź na pytanie zadane w takiej formie, ale mieszkańcom odpisuje od razu.

Niecałe pięć minut trzeba było czekać też na odpowiedź burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Pocztę sprawdza co najmniej raz na godzinę. Jeśli pytanie od mieszkańców jest proste, odpowiada natychmiast.

Na Żoliborzu i w Ursusie zarządy są trzyosobowe (burmistrz i dwóch jego zastępców). Z każdej z tych dzielnic „Życie Warszawy” dostało tylko po jednej odpowiedzi.

Z kolei burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski i jego zastępca Artur Buczyński na stronie urzędu podają do siebie ten sam adres e-mail. Na pytanie o termin spotkania przychodzi odpowiedź: „Pan Burmistrz spotyka się z mieszkańcami po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu spotkania”.

Na stronach Wawra i Wesołej w ogóle nie ma podanych adresów e-mail do burmistrza i jego zastępców ani nawet do ich sekretariatu. Podobnie jest na Pradze-Północ informuje „Życie Warszawy”.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Mejlowiec, 2011-06-27 08:16:51

  Na mejle nie odpowiadają/jeśli chodzi o moje mejle/Pan Prezydent Polski Komorowski,Pan Premier Tusk,Telewizja Polska,Marszałek,Wojewoda i inni to co mówić o Burmistrzach.Prosty wniosek olewają społeczeństwo,lub są niewygodne pytania i myślą w górze,żeby takich mejlowców uznać za nieprzystosowanych s...połecznie.A wiecie czym to grozi i do czego się zmierza?UWAŻAJCIE.  rozwiń
 • JOTKA, 2011-06-27 06:26:06

  Justin! święta prawda !!! trafiony zatopiony. Jeszcze trochę potrwa, ale aby nie trwało za długo, sami musimy zmierzać się z tą rzeczywistością.
 • leda, 2011-06-14 23:30:12

  Nie tylko na maile nie odpowiadają. Na Woli przez 5 lat probowalam uzmyslowić urzędnikom, że działaja bezprawnie (wydział meldunkowy i dowodów osobistych) i tworzą nowe prawo na swoje potrzeby. Pomógl dopiero dokument USC. Przerażajace jest to, że nie znają nawet przepisów wg ktorych dzialają i żadn...e wybory tej sytuacji nie zmieniają. Zresztą nie lepsza jest obsada USC na Andersa - toż to czysty Bareja! A te paniusie - groza!  rozwiń