PARTNER PORTALU
  • BGK

Były prezydent Zabrza aresztowany za zabójstwo

  • PAP/wnp.pl    23 listopada 2009 - 16:20

Sprawa dotyczy zabójstwa Lecha F. Jego ciało znaleziono w Wymysłowie (powiat będziński) w sierpniu 2008 roku. Przyczyną śmierci były rany szyi. Śledztwo prowadziła początkowo prokuratura w Będzinie, później sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach.
"W ostatni czwartek i w piątek przedstawiono zarzuty w tej sprawie trzem osobom. Dwie zostały zatrzymane, trzecia była już wcześniej aresztowana" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek.

Jak dodała, wszystkie trzy osoby są podejrzane o zabójstwo i wszystkie decyzją sądu zostały aresztowane. Prokuratura odmawia podania jakichkolwiek dodatkowych informacji na temat tej sprawy, tłumacząc to dobrem śledztwa.

Jerzy G. był prezydentem z Zabrza w latach 2002-2006 z ramienia SLD. To nie pierwsza sprawa, w której usłyszał zarzuty - choć nigdy wcześniej nie były one tak poważne. Jego kłopoty zaczęły się od pożyczek, zaciągniętych zanim jeszcze zaczął rządzić Zabrzem.

Lech F. - syn byłej wspólniczki Jerzego G. - zarzucał prezydentowi, że pożyczał od niego pieniądze dwukrotnie: 20 tys. i 246 tys. zł. Tej drugiej kwoty G., jego zdaniem, nigdy nie oddał. F. wytoczył politykowi proces cywilny.

Prezydent bronił się, wytaczając Lechowi F. sprawę o próbę wyłudzenia pieniędzy, których - jak twierdził - w rzeczywistości nigdy nie pożyczał. F. w odpowiedzi przedstawił podpisane przez prezydenta umowy. G. wyjaśniał, że umowy podpisał in blanco, a druga pożyczka nie dotyczyła 246 tys., tylko dziesiątej części tej kwoty, do której F. miał dopisać trzecią cyfrę. Sprawę ostatecznie wygrał F.

Podczas procesu okazało się jednak, że w latach 2003-2005 G. w swych zeznaniach majątkowych nie poinformował o żadnej z zaciągniętych pożyczek. Wyszło też na jaw, że 13 tys. zł pożyczył jeszcze od znanego zabrzańskiego kardiologa, Stanisława P., a od pożyczanych kwot nie uiszczał opłat skarbowych. Także w tej sprawie usłyszał zarzuty. Z kolei gliwicka prokuratura zarzuciła G. składanie fałszywych zeznań podczas wytoczonego Lechowi F. procesu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: