PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA na tropie projektów informatycznych

  • PAP    21 listopada 2012 - 12:20
CBA na tropie projektów informatycznych

Dwóch kierowników wydziałów Centrum Projektów Informatycznych dawnego MSWiA zostało zatrzymanych w środę przez agentów CBA – poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.
„Obaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat odpowiadali za realizacje zamówień publicznych przeprowadzanych przez CPI. Zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach w Piastowie i Warszawie.

Od rana agenci CBA przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania i pracy obu kierowników oraz dwóch firmach informatycznych" - powiedział Dobrzyński.

Jak dodał, do zatrzymania obu kierowników doszło po godz. 7 rano. Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych dawnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (obecnie CPI podlega Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji). Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Jak poinformowano na stronie www.cba.gov.pl, do tej pory zatrzymano 14 osób. W październiku 2011 r. CBA zatrzymało siedem osób, z których sześć usłyszało zarzuty. Aresztowano wówczas byłego dyrektora CPI MSWiA Andrzeja M., jego żonę oraz Janusza J., szefa firmy podejrzanego o wręczenie mu łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji resortu.

To oni usłyszeli najpoważniejsze zarzuty: M. i J. dotyczące przyjęcia i wręczenia łapówki w wysokości 211 tys. zł, a żona byłego dyrektora - prania brudnych pieniędzy, czyli ukrywania łapówki.

Jak informowali przedstawiciele MSW skala stwierdzonych nieprawidłowości była na tyle poważna, iż w konsekwencji stanowiła jedną z przyczyn wstrzymania certyfikacji środków z UE na program pl.ID - nowych dowodów osobistych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.