Centralny Ośrodek Informatyki szkoli z obsługi aplikacji Źródło

Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił dodatkowy program dobrowolnych, odpłatnych szkoleń dla użytkowników SRP z urzędów gmin i urzędów stanu cywilnego.
Centralny Ośrodek Informatyki szkoli  z obsługi aplikacji Źródło
Kursy trwają jeden dzień, we wszystkich miastach wojewódzkich.

Posiadająca wiele złożonych funkcjonalności aplikacja Źródło jest dla użytkowników wciąż rozwiązaniem nowym. Sprawna praca w nim wymaga więc odpowiedniego przygotowania i umiejętności. Dlatego Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił dodatkowy program dobrowolnych, odpłatnych szkoleń dla użytkowników SRP z urzędów gmin i urzędów stanu cywilnego.

Chętni mogą skorzystać z trzech wariantów szkolenia: BUSC podstawowy, BUSC zaawansowany oraz PESEL/RDO. Propozycja skierowana jest więc zarówno do nowych pracowników urzędów lub osób które zaczynają wykonywać dane obowiązki, jak i do tych, którzy mają już pewne doświadczenie, ale chcieliby nauczyć się działania w bardziej skomplikowanych sytuacjach.

Jednodniowe kursy we wszystkich miastach wojewódzkich

Kursy trwają jeden dzień i docelowo odbywać się będą we wszystkich miastach wojewódzkich. Prowadzą je trenerzy Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) – który tworzył System Rejestrów Państwowych i aplikację Źródło. Zajęcia te będą miały charakter maksymalnie praktyczny –  odbywać się będą z wykorzystaniem szkoleniowej wersji aplikacji Źródło.  

Sam kurs skupiać się będzie na symulacji codziennych czynności wykonywanych przez urzędników. Wszystko dzieje się pod okiem ekspertów, którzy na bieżąco odpowiadają na pytania i pomagają rozwiać wątpliwości.

- Nasze szkolenia skierowane są zarówno do osób rozpoczynających swoją pracę na aplikacji Źródło, jak i do tych, którzy potrzebują pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Zapewniamy intensywny kurs, w trakcie którego przejdziemy przez proces obsługi obywatela oraz wszystkie czynności z tym związane – mówi Rafał Nawrot, kierownik szkoleń COI.

Pierwszy kurs odbędzie się 6 października w Warszawie. Zapisy prowadzone są poprzez stronę szkolenia.zrodlo.gov.pl. Znajdują się tam też informacje dotyczące programu szkoleń, ich harmonogramu, lokalizacji oraz opłat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Uprzejme pytanie ???? Jeśli już się szkolimy, to kto pokrywa koszty kursu. Gmina czy też może pracownik a może w ramach słusznej ekspiacji sam COI.

surrealista, 2015-10-05 10:29:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE