PARTNER PORTALU
  • BGK

Centralny Ośrodek Informatyki szkoli z obsługi aplikacji Źródło

  • bad    26 września 2015 - 11:20
Centralny Ośrodek Informatyki szkoli  z obsługi aplikacji Źródło

Kursy trwają jeden dzień, we wszystkich miastach wojewódzkich.

Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił dodatkowy program dobrowolnych, odpłatnych szkoleń dla użytkowników SRP z urzędów gmin i urzędów stanu cywilnego.
Posiadająca wiele złożonych funkcjonalności aplikacja Źródło jest dla użytkowników wciąż rozwiązaniem nowym. Sprawna praca w nim wymaga więc odpowiedniego przygotowania i umiejętności. Dlatego Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił dodatkowy program dobrowolnych, odpłatnych szkoleń dla użytkowników SRP z urzędów gmin i urzędów stanu cywilnego.

Chętni mogą skorzystać z trzech wariantów szkolenia: BUSC podstawowy, BUSC zaawansowany oraz PESEL/RDO. Propozycja skierowana jest więc zarówno do nowych pracowników urzędów lub osób które zaczynają wykonywać dane obowiązki, jak i do tych, którzy mają już pewne doświadczenie, ale chcieliby nauczyć się działania w bardziej skomplikowanych sytuacjach.

Jednodniowe kursy we wszystkich miastach wojewódzkich

Kursy trwają jeden dzień i docelowo odbywać się będą we wszystkich miastach wojewódzkich. Prowadzą je trenerzy Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) – który tworzył System Rejestrów Państwowych i aplikację Źródło. Zajęcia te będą miały charakter maksymalnie praktyczny –  odbywać się będą z wykorzystaniem szkoleniowej wersji aplikacji Źródło.  

Sam kurs skupiać się będzie na symulacji codziennych czynności wykonywanych przez urzędników. Wszystko dzieje się pod okiem ekspertów, którzy na bieżąco odpowiadają na pytania i pomagają rozwiać wątpliwości.

- Nasze szkolenia skierowane są zarówno do osób rozpoczynających swoją pracę na aplikacji Źródło, jak i do tych, którzy potrzebują pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Zapewniamy intensywny kurs, w trakcie którego przejdziemy przez proces obsługi obywatela oraz wszystkie czynności z tym związane – mówi Rafał Nawrot, kierownik szkoleń COI.

Pierwszy kurs odbędzie się 6 października w Warszawie. Zapisy prowadzone są poprzez stronę szkolenia.zrodlo.gov.pl. Znajdują się tam też informacje dotyczące programu szkoleń, ich harmonogramu, lokalizacji oraz opłat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • surrealista, 2015-10-05 10:29:26

    Uprzejme pytanie ???? Jeśli już się szkolimy, to kto pokrywa koszty kursu. Gmina czy też może pracownik a może w ramach słusznej ekspiacji sam COI.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: